Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Wraith: The Oblivion - Afterlife (PC)

Wraith: The Oblivion - Afterlife

Wraith: The Oblivion – Afterlife jest survival horrorem korzystającym z licencji Świata Mroku, czyli uniwersum znanego m.in. z „papierowych” gier RPG. Produkcja pozwala graczom wcielić się w upiora i została opracowana z myślą o wirtualnej rzeczywistości.

Akcji | survival horror | horror | duchy | Oculus Rift | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna | Świat Mroku

Okładka Wraith: The Oblivion - Afterlife (PC)

producent: Fast Travel Games

data premiery gry:

2021

PC PS4

Wraith: The Oblivion - Afterlife to survival horror, który został opracowany z myślą o technologii wirtualnej rzeczywistości. Produkcja wykorzystuje licencję World of Darkness (mowa o świecie powiązanym z licznymi „papierowymi” grami RPG, w tym m.in. Wraith: The Oblivion) i pozwala graczowi wcielić się w upiora eksplorującego pewną posiadłość. Produkcja została opracowana i wydana przez niezależne studio Fast Travel Games (twórców m.in. The Curious Tale of the Stolen Pets oraz Apex Construct).

Fabuła

Akcja Wraith: The Oblivion – Afterlife rozgrywa się w tzw. Świecie Mroku – uniwersum pełnym nadnaturalnych zjawisk i istot, znanym z m.in. z obydwu części cyklu RPG Vampire: The Masquerade – Bloodlines oraz Werewolf: The Apocalypse – Earthblood. Gracz wciela się w tytułowego upiora, czyli duszę zmarłej osoby, która pozostała na Ziemi z powodu jakichś niedokończonych spraw (np. zemsty). Upiory funkcjonują w miejscu znanym jako Shadowlands, stanowiącym odbicie rzeczywistości żywych.

Gra zespołu Fast Travel Games zabiera nas do posiadłości rodziny Barclayów – tajemniczego miejsca, w którym kryją się rzeczy straszne nawet dla zmarłych.

Mechanika

Wraith: The Oblivion – Afterlife jest klasycznym survival horrorem, w którym zadaniem gracza jest przetrwanie i poznanie opracowanego przez twórców wątku fabularnego, który rzuca światło na tajemnicę posiadłości. W produkcji tej akcję obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej, a zabawa polega głównie na eksplorowaniu lokacji, ukrywaniu się przed zagrożeniami (są to tzw. Spectres, czyli Widma), odnajdywaniu i wykorzystywaniu różnych przedmiotów.

Gracz ma też możliwość korzystania z kilku zdolności specjalnych charakterystycznych dla upiorów. Możemy poruszać przedmiotami na odległość i przechodzić przez ściany. Dodatkowo nasz bohater dysponuje mocno wyostrzonymi zmysłami, dzięki którym lepiej radzi sobie z wykrywaniem zagrożeń i słyszy np. odległe głosy czy nawet szepty.

Tryby gry

We Wraith: The Oblivion – Afterlife możemy grać wyłącznie samotnie. Podstawą rozgrywki jest kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Wraith: The Oblivion – Afterlife oferuje przyzwoitą trójwymiarową grafikę. Nie jest to tytuł wyznaczający nowe standardy w branży, ale prezentuje się nieźle jak na grę stworzoną z myślą o VR. Całość jest utrzymana w urokliwej, mrocznej atmosferze, dobrze współgrającej z uniwersum oraz charakterem omawianej produkcji.

Tytuł studia Fast Travel Games wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości. Wersja pecetowa współpracuje z urządzeniami z rodziny Oculus Rift, HTC Vive oraz Valve Index. Z kolei wydanie przeznaczone na konsole PlayStation 4 obsługuje PlayStation VR.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Wraith: The Oblivion - Afterlife

18+

PC
PS4