Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PC
Okładka Apex Construct (PS4)

Apex Construct

Gra akcji wzbogacona o elementy przygodowe, która przenosi gracza w przyszłość. Zadaniem głównego bohatera jest przetrwanie w świecie opanowanym przez roboty.

Akcji | FPP | science fiction | elementy przygodowe | Oculus Rift | przygodowe gry akcji | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Apex Construct (PS4)

data premiery gry:

20lut2018

PS4

20mar2018

PC

Apex Construct jest grą akcji z wyraźnie zarysowanymi elementami przygodówki, za której opracowaniem stoi zespół Fast Travel Games. Tytuł powstał z myślą o platformie PC i PS4.

Fabuła

Apex Construct przenosi graczy w przyszłość, kiedy to Ziemia znalazła się pod panowaniem robotów. Maszyny wykreowane przez ludzi zbuntowały się przeciwko swoim stwórcom i rozpoczęły walkę o kolejne terytoria pod przywództwem dwóch zwaśnionych Sztucznych Inteligencji. Główny bohater jest najprawdopodobniej ostatnim żyjącym przedstawicielem rasy ludzkiej, który trafia w sam środek tego konfliktu – postawione przed nim zadanie polega na przetrwaniu w nowym, niegościnnym świecie.

Mechanika

W wydanym na platformie PC i PS4 Apex Construct akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie zmagań przemierzamy futurystyczne lokacje i rozwiązujemy mniej lub bardziej skomplikowane zagadki środowiskowe. W realizacji powierzonej misji przeszkadzają nam wrogo nastawione maszyny, które możemy neutralizować przy pomocy łuku.

Umiejętne posługiwanie się tą bronią pozwala wyjść cało z każdej opresji (mowa przede wszystkim o celowaniu w słabe punkty na korpusach mechanicznych przeciwników, choć generuje ona również tarczę blokującą ataki wyprowadzane przez adwersarzy). Bez wpływu na replayability opisywanego tytułu nie pozostaje fakt, że do celu prowadzi zazwyczaj więcej niż jedna droga. Ponadto w każdej chwili można wrócić do już ukończonych misji, by odkryć niezbadane dotąd ścieżki i sekrety – znalezione po drodze zasoby przeznaczamy natomiast na zakup ulepszeń do posiadanego wyposażenia.

Produkcja wymaga do działania gogli VR i dedykowanych kontrolerów ruchowych. W związku z powyższym poruszając głową, rozglądamy się po otoczeniu, z kolei celowanie z łuku i manipulacja obiektami pokroju terminali czy przełączników odbywa się poprzez poruszanie rękoma.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa oprawa graficzna Apex Construct prezentuje przyzwoitą jakość, zwłaszcza jak na standardy produkcji tworzonych z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej; uwagę zwracają przede wszystkim oryginalne projekty oponentów. W zmaganiach towarzyszy nam specjalnie skomponowany, elektroniczny soundtrack.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Apex Construct

Wymagania wiekowe Apex Construct

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Apex Construct

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3.3 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 lub lepsza
  • Windows 7 SP1 64-bit
Apex Construct zyskał popularność, bo pomylono go z Apex Legends
Apex Construct zyskał popularność, bo pomylono go z Apex Legends

wiadomość18 lutego 2019

Wydana w 2018 r. gra VR Apex Construct od niezależnego studia Fast Travel Games cieszy się ostatnio dobrymi wynikami sprzedaży. Wszystko dzięki temu, że niektórzy ludzie mylą ją z najświeższym hitem free-to-play – sieciową strzelanką Apex Legends.

PC
PS4