Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Worms Reinforcements (PC)
OkładkaWorms Reinforcements (PC)

Worms Reinforcements PC

Oficjalny dodatek do wydanej w roku 1995 turowej gry strategiczno-zręcznościowej Worms. Rozszerzenie wprowadza zupełnie nową kampanię dla jednego gracza oraz kilka zmian w mechanice rozgrywki i interfejsie użytkownika.

To jest dodatek do gry Worms (1995).

Strategiczne | turowe | humorystyczne | elementy zręcznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Worms Reinforcements Premiera PC

1maja1996

producent: Team17 wydawca: Ocean wydawca PL: Cenega S.A.

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Gry podobne do Worms Reinforcements

Worms: Armageddon

Lemmings (1991)

Scorched Earth

Worms Reinforcements to wydany na komputerach PC oficjalny dodatek do turowej gry strategiczno-zręcznościowej Worms autorstwa Andy’ego Davidsona i Team 17 Software. Rozszerzenie znane też pod nazwą Worms Plus (podczas rozgrywki na ekranie widnieje logo gry z małym żółtym znakiem „+”) wymaga do działania podstawowej wersji gry (w wersji dyskietkowej lub CD).

Mechanika

Pod względem mechaniki, Worms Reinforcements wprowadza do rozgrywki kilka modyfikacji, z których wyróżnić warto przede wszystkim możliwość wyboru robaka, którego chcemy użyć w danej turze, opcja poddania rozgrywki, a także niewielkie modyfikacje interfejsu użytkownika. Najważniejszą nowością dodatku jest jednak zupełnie nowa kampania dla jednego gracza.

Tryby gry

Podobnie jak gra macierzysta, także i Worms Reinforcements pozwala na zabawę zarówno w trybie jednego gracza (rywalizacja z komputerowym AI), jak i w wariancie wieloosobowym dla max. 16 graczy, bawiących się na wspólnym ekranie bądź przez Internet.

Kwestie techniczne

W kwestii oprawy graficznej, wydany na komputerach PC dodatek Worms Reinforcements nie wnosi do gry macierzystej żadnych zmian, jeśli nie liczyć zupełnie nowego – choć równie humorystycznego – intro. Absolutną nowość stanowi jednak możliwość tworzenia własnych poziomów, a także dodawania do gry własnych plików dźwiękowych. Dzięki rodzimemu dystrybutorowi gry, firmie IPS Computer Group, sympatyczne robaki przemawiają też do nas po raz pierwszy w języku polskim.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna / gorące krzesło   Liczba graczy: 1 - 16  

Wymagania wiekowe Worms Reinforcements: Odpowiednia dla każdego wieku.

Worms Reinforcements Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 486 SX/25 MHz
  • 8 MB RAM
  • karta grafiki 512 kB
  • DOS