Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Wizardry III: Legacy of Llylgamyn (PC)
OkładkaWizardry III: Legacy of Llylgamyn (PC)

Wizardry III: Legacy of Llylgamyn PC

Trzecia odsłona klasycznej trylogii RPG, zapoczątkowanej przez studio Sir-Tech na komputerach Apple II. Tym razem drużyna śmiałków spróbuje odzyskać z rąk straszliwego smoka magiczną kulę, zdolną powstrzymać niszczące Llylgamyn siły natury.

RPG | FPP | fantasy | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wizardry III: Legacy of Llylgamyn Premiera PC

27czerwca1987

producent: Sir-Tech wydawca: Sir-Tech

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Wizardry III: Legacy of Llylgamyn to trzecia część klasycznej gry cRPG, wieńcząca trylogię zapoczątkowaną w 1981 roku przez firmę Sir-Tech Software. Podobnie jak jej dwie poprzedniczki, gra ukazała się pierwotnie na komputerach Apple II, zaś na ekrany pecetów trafiła z dość sporym opóźnieniem.

Wydarzenia opisane w grze rozgrywają się całe pokolenie po tym, jak bohaterskiej drużynie znanej z pierwszej i drugiej części serii udało się odzyskać mityczną zbroję Diamentowego Rycerza i zaprowadzić pokój w Llylgamyn. Spokój mieszkańców zburzyła jednak nieokiełznana natura, a szczęśliwą krainę zaczęły pustoszyć groźne trzęsienia ziemi i potężne fale przypływów. Jedynym ratunkiem dla upadającego miasta stała się magiczna kula, strzeżona od wieków przez straszliwego smoka L’kbretha. Jak łatwo się domyśleć, zadaniem gracza jest odnalezienie kuli i pokonanie potwora.

Podobnie jak w przypadku poprzedniczek, mamy do czynienia z pierwszoosobowym dungeon-crawlerem, w którym kontrolujemy sześcioosobową drużynę śmiałków. Akcja gry toczy się głównie w ogromnych podziemiach, z których tylko okazjonalnie powracamy na powierzchnię, by odpocząć i zakupić zapasy oraz ekwipunek. Podczas gry czekają nas liczne turowe potyczki z losowo pojawiającymi się potworami, do których pokonania potrzebne będą nie lada umiejętności. Dlatego też w grze nie tworzymy zupełnie nowej drużyny, lecz importujemy doświadczoną ekipę z pierwszej lub drugiej części serii.

Mechanika rozgrywki, system klas oraz sama walka wyglądają identycznie, jak w poprzednich odsłonach. Równie duży nacisk położony został na równowagę w drużynie, a kolejne (poza pierwszym) poziomy lochów wymagają posiadania w zespole co najmniej jednej dobrej lub złej postaci. Zmianie nie uległa także dosyć minimalistyczna oprawa gry, potrafiąca skutecznie zniechęcić mniej doświadczonych fanów RPG.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,9 / 10 na podstawie 83 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Wizardry III: Legacy of Llylgamyn: Odpowiednia dla każdego wieku.