Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Wars and Warriors: Joan of Arc (PC)

Joanna d'Arc PC

Wars and Warriors: Joan of Arc

Joan of Arc to kolejna gra ludzi z zespołu Enlight Software, twórców znanych i cenionych przez wielu graczy serii Capitalism oraz Seven Kingdoms.

Akcji | TPP | średniowiecze

PC Windows
Okładka Wars and Warriors: Joan of Arc (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

6lutego2004

29czerwca2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Joan of Arc to kolejna gra ludzi z zespołu Enlight Software, twórców znanych i cenionych przez wielu graczy serii Capitalism oraz Seven Kingdoms. Tym razem zadaniem gracza jest pokierowanie losami Joanny d’Arc, słynnej francuskiej świętej i bohaterki narodowej żyjącej w XV wieku. Warstwa fabularna przenosi nas w czasy, nazwane zmierzchem europejskiego średniowiecza i umożliwia prześledzenie drogi słynnej Dziewicy Orleańskiej od prostej chłopki do dowódcy armii delfina - Karola VII. Esencję zabawy stanowi cykl potyczek z siłami angielskimi w ramach wojny stuletniej.

Joan of Arc łączy w jednym elementy szybkiej i efektownej gry akcji, cRPG oraz strategii. Główna bohaterka wyposażona jest w bogaty wachlarz ruchów ofensywno-defensywnych, wykonywanych nie tylko przy pomocy standardowego miecza, ale także mnóstwa innych śmiercionośnych narzędzi. Ponadto heroina ulega systematycznemu rozwojowi, dzięki czemu zwiększa się jej skuteczność bitewna. W miarę postępów grze rośnie reputacja jaką Joanna darzona jest przez żołnierzy, a tym samym zyskuje ona, a tym samym gracz, dostęp do nowych, typowo strategicznych elementów, polegających na sterowaniu większą ilością podległych jednostek, wydawaniu im rozkazów, itd.

  • W pełni trójwymiarowe i urozmaicone środowisko gry, łącznie dziewięć odmiennych wariantów otoczenia: otwarta przestrzeń, tereny zabudowane, itd.
  • Iście epicki wymiar starć, w których dane jest graczowi brać udział: obecność wielu rozmaitych jednostek itd.
  • Własny engine graficzny nowej generacji, stworzony specjalnie na potrzeby gry i ewentualnych kolejnych produkcji zespołu Enlight Software.
  • Dwa tryby ukazania miejsca akcji: „action mode” (widow z perspektywy trzeciej osoby), „command mode” (widok „z góry”, analogicznie jak w wielu innych współczesnych grach RTS).
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1868 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Joanna d'Arc

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Joanna d'Arc

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium 4 1.5 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 1.1 GB HDD
Joanna d'Arc - recenzja gry
Joanna d'Arc - recenzja gry

Recenzja 11 marca 2004, 11:33

Ścieżka dźwiękowa stoi również na dość wysokim poziomie, odgłosy czyste i przekonywujące. Głosy postaci są natomiast nie przekonywujące zupełnie i dość schematyczne (moim zdaniem źle wyreżyserowane, ale to się dość często zdarza).