Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Wars and Warriors: Joan of Arc (PC)
OkładkaWars and Warriors: Joan of Arc (PC)

Joanna d'Arc PC

Wars and Warriors: Joan of Arc

Joan of Arc to kolejna gra ludzi z zespołu Enlight Software, twórców znanych i cenionych przez wielu graczy serii Capitalism oraz Seven Kingdoms.

Akcji | TPP | średniowiecze

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Joanna d'Arc Premiera PC

6lutego2004

pudełko PL

29czerwca2004

producent: Enlight Software wydawca: Enlight Software wydawca PL: Axel Springer Polska Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

Joan of Arc to kolejna gra ludzi z zespołu Enlight Software, twórców znanych i cenionych przez wielu graczy serii Capitalism oraz Seven Kingdoms. Tym razem zadaniem gracza jest pokierowanie losami Joanny d’Arc, słynnej francuskiej świętej i bohaterki narodowej żyjącej w XV wieku. Warstwa fabularna przenosi nas w czasy, nazwane zmierzchem europejskiego średniowiecza i umożliwia prześledzenie drogi słynnej Dziewicy Orleańskiej od prostej chłopki do dowódcy armii delfina - Karola VII. Esencję zabawy stanowi cykl potyczek z siłami angielskimi w ramach wojny stuletniej.

Joan of Arc łączy w jednym elementy szybkiej i efektownej gry akcji, cRPG oraz strategii. Główna bohaterka wyposażona jest w bogaty wachlarz ruchów ofensywno-defensywnych, wykonywanych nie tylko przy pomocy standardowego miecza, ale także mnóstwa innych śmiercionośnych narzędzi. Ponadto heroina ulega systematycznemu rozwojowi, dzięki czemu zwiększa się jej skuteczność bitewna. W miarę postępów grze rośnie reputacja jaką Joanna darzona jest przez żołnierzy, a tym samym zyskuje ona, a tym samym gracz, dostęp do nowych, typowo strategicznych elementów, polegających na sterowaniu większą ilością podległych jednostek, wydawaniu im rozkazów, itd.

  • W pełni trójwymiarowe i urozmaicone środowisko gry, łącznie dziewięć odmiennych wariantów otoczenia: otwarta przestrzeń, tereny zabudowane, itd.
  • Iście epicki wymiar starć, w których dane jest graczowi brać udział: obecność wielu rozmaitych jednostek itd.
  • Własny engine graficzny nowej generacji, stworzony specjalnie na potrzeby gry i ewentualnych kolejnych produkcji zespołu Enlight Software.
  • Dwa tryby ukazania miejsca akcji: „action mode” (widow z perspektywy trzeciej osoby), „command mode” (widok „z góry”, analogicznie jak w wielu innych współczesnych grach RTS).

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,6 / 10 na podstawie 1875 głosów czytelników.

Joanna d'Arc cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Joanna d'Arc

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Joanna d'Arc Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium 4 1.5 GHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 3 lub lepsza)
  • 1.1 GB HDD