Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka War Wound (PC)

War Wound PC

War Wound to połączenie taktycznej gry akcji oraz strategii czasu rzeczywistego. Za przygotowanie wymienione pozycji odpowiedzialna jest debiutująca na rynku elektronicznej rozrywki firma Apothecary Studios.

Strategiczne

PC Windows
Okładka War Wound (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

25czerwca2007

Kolekcja gier
Obserwuj grę

War Wound to połączenie taktycznej gry akcji oraz strategii czasu rzeczywistego. Za przygotowanie wymienione pozycji odpowiedzialna jest debiutująca na rynku elektronicznej rozrywki firma Apothecary Studios. Jej projekt wzoruje się natomiast na takich dziełach gatunku, jak Syndicate, Cannon Fodder oraz nieco bliższe naszym czasom Commandos 3.

Omawiana gra umożliwia nam objęcie kontroli nad czterema żołnierzami sił specjalnych, biorącymi udział w konflikcie zbrojnym, osadzonym w niedalekiej przyszłości. Obserwując naszych podwładnych w rzucie izometrycznym, regularnie testujemy ich zdolności fizyczne, takie jak umiejętność pływania, wspinaczki czy prowadzenia pojazdów. Niejednokrotnie wydajemy im również rozkaz skorzystania z czterech rodzajów broni – pistoletu, karabinu maszynowego, strzelby oraz wyrzutni rakiet. Wszystko po to, aby przy użyciu własnego oręża oraz naszego zmysłu taktycznego byli oni w stanie stawić czoła licznym, często lepiej uzbrojonym oponentom.

Nasze zmagania z przeciwnikami podzielone zostały na osiemnaście odrębnych misji. O odmienności tychże zadań świadczy fakt, że podczas kampanii niejednokrotnie przychodzi nam zmieniać lokacje, w jakich prowadzimy swoje działania i na bieżąco dostosowywać się do zastanych na polu walki warunków. Trafiamy bowiem zarówno do dżungli, jak też na pustynię, a już po chwili przenosimy się w mroźny klimat Arktyki, po czym próbujemy swoich sił w walce na terenie zabudowanym.

Zgodnie z zamierzeniami autorów War Wound miał sprostać oczekiwaniom zarówno starych weteranów gier taktycznych, jak też początkujących entuzjastów zmagań bitewnych. Dlatego też jego twórcy zaserwowali w nim zróżnicowany stopień trudności misji, mający na celu utrzymać odbiorców przy kampanii singleplayer, jedynym trybie dostępnym w grze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Gry podobne do War Wound

Wymagania wiekowe War Wound

12+

Wymagania sprzętowe War Wound

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128 MB
  • 270 MB HDD
  • Windows 98/ME/2000/XP
War Wound - debiutancki projekt grupy Apothecary Studios w produkcji
War Wound - debiutancki projekt grupy Apothecary Studios w produkcji

wiadomość4 lipca 2007

Debiutująca na elektronicznym rynku firma Apothecary Studios ujawniła, że pracuje nad nowym połączeniem gry akcji oraz strategii czasu rzeczywistego. War Wound, bo tak nazywać się będzie przygotowywana przez nią pozycja, trafi do sprzedaży prawdopodobnie jeszcze w te wakacje. Produkt zostanie udostępniony w cenie 19,99 euro, a jedyną możliwością nabycia go będzie skorzystanie z systemu cyfrowej dy