Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka War Wound (PC)
OkładkaWar Wound (PC)

War Wound PC

War Wound to połączenie taktycznej gry akcji oraz strategii czasu rzeczywistego. Za przygotowanie wymienione pozycji odpowiedzialna jest debiutująca na rynku elektronicznej rozrywki firma Apothecary Studios.

Strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

War Wound Premiera PC

25czerwca2007

producent: Apothecary Studios wydawca: AGEod Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do War Wound

Deus Ex

Cannon Fodder

Syndicate (1993)

War Wound to połączenie taktycznej gry akcji oraz strategii czasu rzeczywistego. Za przygotowanie wymienione pozycji odpowiedzialna jest debiutująca na rynku elektronicznej rozrywki firma Apothecary Studios. Jej projekt wzoruje się natomiast na takich dziełach gatunku, jak Syndicate, Cannon Fodder oraz nieco bliższe naszym czasom Commandos 3.

Omawiana gra umożliwia nam objęcie kontroli nad czterema żołnierzami sił specjalnych, biorącymi udział w konflikcie zbrojnym, osadzonym w niedalekiej przyszłości. Obserwując naszych podwładnych w rzucie izometrycznym, regularnie testujemy ich zdolności fizyczne, takie jak umiejętność pływania, wspinaczki czy prowadzenia pojazdów. Niejednokrotnie wydajemy im również rozkaz skorzystania z czterech rodzajów broni – pistoletu, karabinu maszynowego, strzelby oraz wyrzutni rakiet. Wszystko po to, aby przy użyciu własnego oręża oraz naszego zmysłu taktycznego byli oni w stanie stawić czoła licznym, często lepiej uzbrojonym oponentom.

Nasze zmagania z przeciwnikami podzielone zostały na osiemnaście odrębnych misji. O odmienności tychże zadań świadczy fakt, że podczas kampanii niejednokrotnie przychodzi nam zmieniać lokacje, w jakich prowadzimy swoje działania i na bieżąco dostosowywać się do zastanych na polu walki warunków. Trafiamy bowiem zarówno do dżungli, jak też na pustynię, a już po chwili przenosimy się w mroźny klimat Arktyki, po czym próbujemy swoich sił w walce na terenie zabudowanym.

Zgodnie z zamierzeniami autorów War Wound miał sprostać oczekiwaniom zarówno starych weteranów gier taktycznych, jak też początkujących entuzjastów zmagań bitewnych. Dlatego też jego twórcy zaserwowali w nim zróżnicowany stopień trudności misji, mający na celu utrzymać odbiorców przy kampanii singleplayer, jedynym trybie dostępnym w grze.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe War Wound: 12+

War Wound Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.6 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128 MB
  • 270 MB HDD
  • Windows 98/ME/2000/XP