Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Wages of War: The Business of Battle (PC)

Wages of War: The Business of Battle PC

Taktyczna strategia turowa, stanowiąca odpowiedź na popularność serii Jagged Alliance. W grze stajemy na czele organizacji najemników, która za odpowiednią opłatą chętnie podejmie się szeregu niebezpiecznych misji, zlecanych przez rządy państw i prywatne korporacje.

Strategiczne | turowe | widok izometryczny | taktyczne

PC Windows
Okładka Wages of War: The Business of Battle (PC)

producent: Random Games

wydawca PL: Mirage Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października1996

15kwietnia1997

pudełko PL

Wages of War to taktyczna strategia turowa, stanowiąca swoistą odpowiedź na popularność cyklu Jagged Alliance i podejmująca podobną tematykę. Tytuł został opracowany przez mało znane studio deweloperskie Random Games, zaś rolę wydawcy wzięła na siebie firma New World Computing – twórcy kultowej serii Might & Magic.

Akcja gry toczy się w niedalekiej przyszłości – w roku 2001, kiedy w wyniku konfliktu na Bliskim Wschodzie zniszczeniu ulegają niemal wszystkie zapasy ropy. Prowadzi to do narastających sporów na całym świecie, których efektem są drastyczne zmiany na mapie politycznej oraz wzrost znaczenia organizacji terrorystycznych. W Wages of War gracze stają na czele organizacji najemników, podejmujących się za odpowiednią opłatą rozmaitych misji, mających przywrócić porządek w różnych częściach świata.

W toku rozgrywki czeka nas 16 zróżnicowanych scenariuszy oraz liniowa kampania, w trakcie której naszym celem będzie selekcja zleceń nadsyłanych przez prywatne korporacje lub oficjalne rządy różnych państw. Przed przystąpieniem do misji możemy negocjować jej warunki, takie jak wynagrodzenie i czas potrzebny do wykonania zadania. Następnie musimy sięgnąć do naszej bazy najemników i wybrać osoby najlepiej nadające się do wykonania danego zadania. Po odpowiednim treningu oraz wyposażeniu naszego zespołu w nabyte na czarnym rynku uzbrojenie wyruszamy na misję, w której liczy się przede wszystkim dobry plan, a każde nierozważne działanie może przesądzić o niepowodzeniu akcji i narażeniu naszej organizacji na utratę reputacji oraz cennej gotówki.

Akcja gry ukazana jest w widoku izometrycznym, zaś naszymi najemnikami sterujemy w trybie turowym, wykorzystując punkty akcji poszczególnych członków ekipy. Wśród zadań, które przyjdzie nam wykonywać, znajdzie się m.in. wykradanie ważnych dokumentów, odbijanie zakładników czy eskortowanie ważnych osobistości. Do dyspozycji najemników oddano całkiem spory arsenał rozmaitych broni, począwszy od typowej broni krótkiej, poprzez strzelby, pistolety i karabiny maszynowe, na kuszach i granatach skończywszy. Autorzy gry zadbali o takie detale, jak możliwość awarii lub zniszczenia broni czy też utrata łączności radiowej, uniemożliwiająca koordynację działań.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Wages of War: The Business of Battle

Wymagania wiekowe Wages of War: The Business of Battle

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Wages of War: The Business of Battle

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 486 DX2/66 MHz
  • 8 MB RAM
  • Windows 95