Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Victory at Sea: Atlantic (PC)
OkładkaVictory at Sea: Atlantic (PC)

Victory at Sea: Atlantic PC

Trzecia część zapoczątkowanej w 2014 roku serii drugowojennych RTS-ów, które skupiają się na działaniach na morzu. Jak sugeruje tytuł, w Victory at Sea: Atlantic bierzemy udział w operacjach na Oceanie Atlantyckim.

Strategiczne | II wojna światowa | RTS | sandbox | statki | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Victory at Sea: Atlantic Premiera PC

wczesny dostęp

5kwietnia2024

Steam

5kwietnia2024

producent: Evil Twin Games wydawca: Evil Twin Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Victory at Sea Atlantic jest trzecią odsłoną zapoczątkowanego w 2014 roku cyklu RTS-ów osadzonych w czasach II wojny światowej. Produkcja została opracowana przez studio Evil Twin, które dostarczyło dwie poprzednie części serii.

Fabuła

W Victory at Sea Atlantic wcielamy się w rolę dowódcy, którego zadaniem jest prowadzenie działań wojennych na Oceanie Atlantyckim z czasów II wojny światowej. Od naszych poczynań zależy nie tylko to, jak potoczą się kolejne bitwy, lecz również przebieg oraz finał całego konfliktu.

Mechanika

W Victory at Sea Atlantic otrzymujemy do dyspozycji cały Ocean Atlantycki. Działania wojenne prowadzimy więc na olbrzymim terytorium, rozpościerającym się od Arktyki, przez wybrzeże Ameryki Północnej, skończywszy na Wielkiej Brytanii. Podobnie jak miało to miejsce w poprzedniej odsłonie cyklu, w grze próżno szukać podziału na mniejsze mapy, a podczas zabawy przychodzi nam zarówno podejmować decyzje o znaczeniu strategicznym, jak i dowodzić poszczególnymi jednostkami oraz dokonywać wyborów na poziomie taktycznym.

Solą rozgrywki są toczone w czasie rzeczywistym bitwy z udziałem szerokiej gamy statków, okrętów podwodnych oraz samolotów. Każda z tych jednostek posiada unikalne cechy oraz indywidualny zestaw mocnych i słabych stron, których umiejętne wykorzystywanie, a także właściwe rozmieszczenie na mapie, stanowi klucz do zwycięstwa. Ponadto w trakcie rozgrywki musimy mieć oko na poszczególne jednostki, monitorując ich zapasy energii i żywności oraz liczebność ich załóg.

Na tym nie kończą się nasze obowiązki, bowiem równie ważną rolę odgrywa tu dbanie o zaplecze, na czele z zarządzaniem zasobami, budową nowych struktur oraz pracą nad ulepszeniami technologicznymi. Ponadto sukces może nam zapewnić przeprowadzanie operacji szpiegowskich i dokonywanie rozmaitych sabotaży za linią wroga.

Co ciekawe, jednostki nieprzyjaciół nie są jedynym zagrożeniem, które czyha na nasze siły rozmieszczone na Atlantyku. W grze zaimplementowano system pogodowy, a warunki atmosferyczne nie tylko wpływają na widoczność w trakcie bitew, lecz również mogą zmusić nas do zmiany taktyki (jak ma to miejsce w przypadku gigantycznych fal wchodzących w interakcję z naszymi okrętami).

Kwestie techniczne

Victory at Sea Atlantic może pochwalić się oprawą graficzną bardzo wysokiej jakości. Deweloperzy dołożyli starań, by poszczególne jednostki ociekały detalami; oko cieszy również realistycznie animowana woda, wzburzana eksplozjami.

Ostatnia modyfikacja 6 kwietnia 2024

Tryb gry: single player  

Victory at Sea: Atlantic cena w dniu premiery: 184,99 PLN

Wymagania wiekowe Victory at Sea: Atlantic: 12+

Victory at Sea: Atlantic Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660
  • 20 GB HDD
  • Windows 10