Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Versaille 2 (PC)

Wersal 2: Testament Króla PC

Versaille 2

Wersal 2: Testament Króla jest kontynuacją wydanej w 1997 roku gry przygodowej z elementami edukacyjnymi - Versailles 1685, za której stworzenie odpowiada ekipa deweloperska studia Cryo Interactive.

Przygodowe

PC Windows
Okładka Versaille 2 (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

12marca2002

8października2002

pudełko PL

Akcja kontynuacji gry edukacyjnej Wersal rozgrywa się czternaście lat po zakończeniu wydarzeń z oryginału. Mamy rok 1699 i nieuchronnie zbliża się śmierć hiszpańskiego króla Karola II. Jako młody szlachcic Charles-Louis de Faverolle, który chce zdobyć posadę w ministerstwie spraw zagranicznych na dworze króla Francji, mamy nadzieję spotkać przy okazji ukochaną Elwirę, mieszkającą w Hiszpanii. Zadanie nie będzie łatwe, jako że najpierw trzeba wspiąć się na szczyty władzy i zostać sekretarzem ministra spraw zagranicznych. W czasie swej przygody na gracza czeka wiele interesujących zadań, takich jak konieczność przyjęcia hiszpańskiego ambasadora na dworze, aresztowanie niemieckiej hrabiny, a wreszcie pomoc w odzyskaniu przez francuską dynastię tronu Hiszpanii. Wersal II to doskonała okazja do zapoznania się z dworską etykietą i sprawami politycznymi Francji XVIII wieku, w tym też intrygami. W grze dokładnie odtworzono wnętrza siedemnastowiecznego pałacu wersalskiego, między innymi skrzydło rządowe, gabinety ministrów, sala tronowa czy ogrody królewskie. Fabuła i dialogi stworzone zostały przez Beatrix Saule, konserwatora wersalskiego muzeum i osoby, która o pałacu wie więcej, niż ktokolwiek inny. W grze zawarto bogatą encyklopedię przedstawiającą zmiany na dworze królewskim w przeciągu 300 lat.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,7 / 10 na podstawie 38 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Wersal 2: Testament Króla

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Wersal 2: Testament Króla

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 350MHz, 32MB RAM

Wersal 2: Testament Króla - recenzja gry
Wersal 2: Testament Króla - recenzja gry

Recenzja 11 grudnia 2002, 13:22

Grafika w drugiej części „Wersalu” jest ładna, lecz niemal całkowicie statyczna. Nie można jej ująć tej podstawowej zalety, iż jak najwierniej stara się odtworzyć wygląd pałacu oraz jego otoczenia tak, jak to miało miejsce te 300 lat temu. Niewątpliwą przyjemność sprawia rozglądanie się wokoło i przyglądanie się licznym detalom i teksturom na żywca z pałacu wyjętym, niemniej jednak gdy wyobraźnia przerywa nadrabianie nieruchomości obrazu, startują marzenia. A te są oczywiste – jakże byłoby fajnie, gdyby cały przestrzenny projekt Wersalu, który powstał na potrzeby statycznych prerenderowanych obrazów, istniał w grze w postaci trójwymiarowej, obrazowanej za pośrednictwem jednego ze współczesnych engine’ów 3D... Wówczas można byłoby dla sportu wyskoczyć oknem na dziedziniec, pogonić się z gwardią szwajcarów po komnatach, może nawet schować się za kotarą i popodglądać damy dworu przy toalecie. :-) Oczywiście przypłaciwszy takie praktyki wirtualną głową i wirtualnym skazaniem wirtualnej rodziny na hańbę i na banicję. Możnaby jednak każdą rzeźbę obejrzeć ze wszystkich stron, a po słynnych na całym świecie ogrodach naprawdę pospacerować. Tymczasem da się jedynie przenikać pomiędzy kolejnymi polami-lokacjami i kręcić głową dowoli, ale nie poruszywszy się z miejsca. Engine Omni ma już swoje lata.