Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Vampire World: Port of Death (PC)
OkładkaVampire World: Port of Death (PC)

Vampire Hunters PC

Vampire World: Port of Death

Połączenie RPG-a, gry akcji oraz przygodówki. Wyruszamy na poszukiwania osoby odpowiedzialnej za zamordowanie słynnego łowcy wampirów. Odwiedzamy między innymi doki, opuszczoną fabrykę oraz latarnię morską.

RPG | TPP | wampiry | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vampire Hunters Premiera PC

7września2007

pudełko PL

4sierpnia2010

producent: Mayhem Studios wydawca: Game Factory Interactive wydawca PL: Axel Springer Polska Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Vampire World (gra w początkowej fazie produkcji występowała także pod tytułem Vampire Story) jest ciekawym połączeniem dość skomplikowanego RPG-a, gry akcji oraz przygodówki. Zgodnie z tym co może sugerować jej tytuł, wkraczamy do świata zamieszkiwanego między innymi przez wampiry. Opisywany produkt pod wieloma względami przypomina grę Vampire the Masquerade: Bloodlines, oferując bowiem zarówno solidną porcję walki, jak i dość przemyślany system rozwoju głównej postaci.

Akcja Vampire World rozgrywa się w czasach współczesnych. Wcielamy się w postać poszukiwacza przygód o imieniu Bernard. Główny bohater pragnie odnaleźć osobę odpowiedzialną za zamordowanie jednego z najsłynniejszych łowców wampirów – Ivana. Żaden z wampirzych klanów do popełnienia tego czynu oficjalnie się nie przyznaje, lecz to właśnie na te istoty pada cień podejrzenia. Jak można się łatwo domyślić, fabuła gry pełna jest nieoczekiwanych zwrotów akcji, dotyczących nie tylko personaliów mordercy, ale i samego wampirzego światka.

Swoje działania prowadzimy w czterech głównych lokacjach. W początkowej fazie rozgrywki zajmujemy się eksploracją doków. Kolejno odwiedzamy też latarnię morską, starą fabrykę oraz statek kupiecki. W trakcie zabawy uczestniczymy przede wszystkim w dużej ilości walk, próbując pokonać zarówno wampiry, jak i ludzi czy inne potężne kreatury. Walki nie są jednak rozgrywane w czasie rzeczywistym. Producent zastosował bowiem system ATBS (Active Time Battle System), wzorowany między innymi na grach z serii Final Fantasy. Wachlarz możliwych do wykonania uderzeń jest jednak pokaźny. Mogą to być standardowe ciosy, bardziej złożone combosy, a nawet zaklęcia. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż wiele czarów można własnoręcznie przygotować. Sterowana postać sukcesywnie rozwija swoje umiejętności, odblokowując sobie dostęp do nowych typów zachowań.

Gra nie opiera się jednak w całości na walkach. Zajmujemy się także rozwiązywaniem różnego rodzaju łamigłówek oraz odbywaniem rozmów z postaciami niezależnymi. W tym drugim przypadku możemy oczywiście wybierać pomiędzy kilkoma różnymi kwestiami dialogowymi. Oprawa wizualna Vampire World prezentuje stosunkowo wysoki poziom wykonania. Główny bohater standardowo (nie wliczając walk) obserwowany jest z perspektywy trzeciej osoby.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 7,1 / 10 na podstawie 116 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 4.5 / 10 na podstawie 76 głosów czytelników.

Vampire Hunters cena w dniu premiery: 14,99 PLN

Wymagania wiekowe Vampire Hunters: 16+

Vampire Hunters Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce FX 5200 lub lepsza)
  • 1.7 GB HDD
  • Windows 98/ME/2000/XP/Vista/7