Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweNDS
Okładka Vampire Moon: The Mystery of the Hidden Sun (NDS)

Vampire Moon: The Mystery of the Hidden Sun NDS

Przygodówka typu hidden object. Wcielamy się w postać młodej dziennikarki i wybieramy się do znanej fanom horrorów Transylwanii z zamiarem zbadania nieustającego zaćmienia Słońca.

Przygodowe | ukryte przedmioty | casual | polskie | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo DS
Okładka Vampire Moon: The Mystery of the Hidden Sun (NDS)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji NDS:

5października2010

29września2010

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Vampire Moon: The Mystery of the Hidden Sun to przygodówka, w której wybieramy się do słynnej Transylwanii, a więc krainy znanej głównie za sprawą postaci hrabiego Drakuli. Za przygotowanie tej produkcji odpowiada rodzime studio City Interactive.

W trakcie zabawy wcielamy się w postać młodej dziennikarki Emily Davis. Główna bohaterka wysłana zostaje z zadaniem przygotowania materiału na temat nieustającego zaćmienia Słońca, które ogarnęło obszar Transylwanii. Emily pragnie się jednocześnie dowiedzieć co stało się z cywilami oraz naukowcami, którzy zaginęli w niewyjaśnionych okolicznościach podczas prób zrozumienia tego nietypowego zjawiska.

Właściwa gra jest reprezentantem zyskującego na popularności gatunku przygodówek typu hidden object. Oznacza to, iż rozgrywka okrojona została między innymi ze swobodnej eksploracji lokacji czy odbywania rozmów z postaciami niezależnymi. Zamiast tego zabawa koncentruje się na odnajdywaniu poukrywanych przedmiotów i rozwiązywaniu łamigłówek, opracowanych w postaci niezbyt wymagających mini-gier.

Na oprawę wizualną Vampire Moon składają się statyczne plansze obrazujące różne rejony Transylwanii (m.in. posępny zamek, wyludniona wioska). Ciekawostką jest to, że zachęcani jesteśmy do powtórnego ukańczania przygody, gdyż za każdym gdy rozpoczynamy nową grę, interaktywne przedmioty rozmieszczane są w losowych miejscach.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 5.0 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Vampire Moon: The Mystery of the Hidden Sun

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.