Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Ultim@te Race Pro (PC)

Ultimate Race Pro PC

[email protected] Race Pro

Dynamiczna gra wyścigowa z udziałem sportowych modeli samochodów. Ścigamy się w pojedynkę lub z udziałem maksymalnie 15 innych graczy, wybierając spośród kilkunastu dostępnych maszyn.

Wyścigi | samochodowe

PC Windows
Okładka Ultim@te Race Pro (PC)

wydawca: Microprose

wydawca PL: Wydawnictwo Bauer

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

17marca1998

1września2000

pudełko PL

Ultimate Race Pro to dynamiczna gra wyścigowa, w której uczestniczy się w zawodach z udziałem sportowych modeli samochodów. Za jej przygotowanie odpowiedzialne jest studio developerskie Kalisto Entertainment. Firma ta powinna być także znana za sprawą gry New York Race.

Do dyspozycji gracza oddano dość standardowy wachlarz trybów rozgrywki. W zależności od własnych upodobań, przystępujemy do zawodów z udziałem kilku innych maszyn kontrolowanych przez komputer, bądź też dążymy do pobijania własnych czasów okrążeń, ścigając się z pojazdem-duchem. Ultimate Race Pro oferuje także bardzo rozbudowany multiplayer. W wyścigach sieciowych może brać udział nawet szesnastu zawodników. Oprócz klasycznych zawodów przystępuje się tu do imprez sportowych mających na celu eliminację konkurentów z dalszej jazdy. Gracze mogą się również łączyć w drużyny, wspólnymi siłami dążąc do osiągnięcia sukcesu.

Opisywana gra do zaoferowania ma kilkanaście różnych aut wyścigowych. Pojazdy różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale również zachowaniem na trasie, osiągami czy sztywnością nadwozia. Ten ostatni parametr paradoksalnie odgrywa dość istotną rolę. Kolejne kraksy w negatywny sposób odbijają się bowiem na zachowaniu pojazdu. Możliwe jest również całkowite zniszczenie prowadzonej przez siebie maszyny. Zawody rozgrywane są na czterech podstawowych torach wyścigowych oraz dwóch obiektach specjalnych. Do tej drugiej kategorii należy zaliczyć tor treningowy oraz arenę wykorzystywaną w multiplayerze. Obiekt ten przypomina plansze znane chociażby z pierwszej odsłony serii Destruction Derby.

Wyścigi rozgrywane są w trójwymiarowym środowisku. W ramach ciekawostki warto dodać, iż Ultimate Race Pro był jedną z pierwszych gier wykorzystujących moc drzemiącą w akceleratorze Voodoo 2. Zawody rozgrywane są o różnych porach dnia i nocy. Zadbano także o zmienne warunki pogodowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-16  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8 / 10 na podstawie 40 głosów czytelników.

Gry podobne do Ultimate Race Pro

Wymagania wiekowe [email protected] Race Pro

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Ultimate Race Pro

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 166MHz, 32MB RAM, karta graficzna 4MB, 50MB HDD, Windows 95/98