Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPS3PSVPCANDPSP
Okładka Destruction Derby (PS3)
OkładkaDestruction Derby (PS3)

Destruction Derby

Bardzo nietypowe wyścigi samochodowe. Nie jest ważne na którym miejscu dojedziesz do mety, ale czy w ogóle będziesz w stanie to zrobić. Głównym celem gry jest bowiem totalna destrukcja pojazdów przeciwnika.

Wyścigi | samochodowe | reedycje/remastery/remaki | PSOne Classics | Sony Xperia Play

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Destruction Derby Premiera

12sie1996

PC

15lut2007

PS3 PSP

1kwi2011

AND

28sie2012

PSV

Wyścigi samochodowe, domena prawdziwych mężczyzn to jedna z najpopularniejszych metod na skuteczne podniesienie poziomu adrenaliny. Gry tego typu cieszą się niesłabnącą popularnością, zarówno te zręcznościowe jak i piekielnie realistyczne symulatory jazdy. Destruction Derby, mimo że także zalicza się do tego gatunku, trudno jednak ocenić jako typowy. W produkcie Psygnosis chodzi bowiem o to, żeby w ogóle dojechać do mety, nie ważne na którym miejscu.

Ścigać możemy się na cztery różne sposoby. Pierwszy z nich, Time Trial to tradycyjna jazda na czas, nudna jak z flaki olejem i zdecydowanie najmniej popularna w zestawie. Drugi rodzaj wyścigów to Wreckin' Racing i tutaj robi się o wiele ciekawiej. W zawodach bierze udział 16 samochodów, które możesz dowolnie rozbijać podczas jazdy. Im większe zniszczenia zdołasz zrobić, tym więcej punktów dostaniesz. Wszystko zależy od Twojej inwencji i pomysłowości. Stock Car Racing jest bardzo podobny. Także musisz eliminować rywalizujących z Tobą przeciwników, ale nie dostajesz za to żadnych punktów. Liczy się głównie to, czy zdołasz zdemolowanym samochodem dojechać do mety. Ostatni tryb gry to tytułowe Destruction Derby. Terenem zmagań jest olbrzymi plac, nie ma żadnej wytyczonej trasy, nie trzeba więc bawić się w ściganie. Za pomocą swojego samochodu musisz po prostu zniszczyć wszystkich przeciwników i zgarnąć przy okazji jak najwięcej punktów. Biorąc pod uwagę, że wszyscy dookoła próbują robić to samo, będziesz świadkiem jedynego w swoim rodzaju karambolu. Warto zaznaczyć, że Destruction Derby kończy zawsze zmagania w Wreckin' i Stock Car Racing. Dobrze jest więc solidnie poćwiczyć, jako że to właśnie na arenie można z łatwością odrobić punkty stracone podczas tradycyjnej jazdy.

Nasz bolid nie jest oczywiście z gumy, każde uderzenie w mniejszy lub większy sposób skraca jego wytrzymałość. Aktualną kondycję pojazdu można szybko ocenić patrząc się w prawy, dolny róg ekranu. Jeśli któraś ze znajdujących się tam strzałek przybierze kolor czerwony, lepiej nie wystawiać tej części samochodu na niepotrzebne ataki nieprzyjaciela. Jako, że wszystkie tory otoczone są betonową bandą, trzeba także uważać żeby trzymać się od niej jak najdalej - lepiej uszkodzić pojazd w bezpardonowej walce, niż obijając się o mur.

Destruction Derby to doskonała alternatywa dla tych, którym tradycyjne wyścigi samochodowe wydają się nudne. Produkt Psygnosis pozwala w bezpieczny sposób dać ujście chorym instynktom, drzemiącym w każdym z nas. Nadmierne demolowanie pojazdu nie zakończy się też naszą śmiercią, co daje naturalną przewagę nad prawdziwym życiem. Ładna, niezwykle kolorowa grafika i całkiem przyjemny podkład dźwiękowy z oceniającym nasze zmagania komentatorem, dodają Destruction Derby niewątpliwego uroku. Grać, grać i jeszcze raz grać, a właściwie demolować...

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 1,2 / 10 na podstawie 227 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Destruction Derby: Odpowiednia dla każdego wieku.

Destruction Derby Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Zalecane:
 • PC 486DX2 66MHz
 • 8MB RAM
 • VGA
Sony PlayStation 3

PlayStation 3

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
PlayStation Portable

PlayStation Portable

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
PlayStation Vita

PlayStation Vita

 • Wykorzystuje:
 • PlayStation Network
Android

Android

 • Wymagania sprzętowe:
 • Sony Xperia Play
PC
PS3
PSP
PSV
AND