Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Totemic (PC)
OkładkaTotemic (PC)

Totemic PC

Przygodowa gra akcji z elementami RPG, w której przemierzamy fantastyczny świat, szukając sposobu na rozprawienie się z wiszącym nad nim niebezpieczeństwem. Główna bohaterka gry Totemic potrafi przejmować moce pokonanych wrogów.

Akcji | fantasy | elementy RPG | 2D | indie | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Totemic Premiera PC

grudzień2021

Steam

grudzień2021

producent: Collage Games wydawca: Humble Games Strona oficjalna

Angielskie napisyAngielskie napisy

Totemic jest przygodową grą akcji z elementami RPG. Produkcja została opracowana przez niezależne studio Collage Games, natomiast jej wydaniem zajęła się firma Humble Games, mająca w swoim portfolio między innymi takie pozycje, jak Ring of Pain, Slay the Spire czy Prodeus.

Fabuła

Totemic zabiera nas w podróż do fantastycznego świata, nad którym zawisło widmo zagłady. W trakcie zabawy wcielamy się w nieustraszoną wojowniczkę imieniem Mara. Bohaterka wyrusza w długą podróż, podczas której przyjdzie jej odkryć swoje dziedzictwo i znaleźć sposób na uporanie się z niebezpieczeństwem zagrażającym całej krainie.

Mechanika

W Totemic akcję obserwujemy z lotu ptaka. Na świat przedstawiony składa się sześć regionów zróżnicowanych pod kątem wyglądu, występujących w nich przeciwników oraz zadań czekających na wykonanie. Choć motorem gry są misje popychające do przodu fabułę, ważną rolę odgrywa w niej walka z adwersarzami.

Starcia są dynamiczne, a naszym podstawowym orężem jest magiczny topór Mary. Na tym jednak nie koniec, gdyż dziewczyna potrafi wchłaniać moce pokonanych nieprzyjaciół, co w konsekwencji pozwala jej na zmianę formy i zyskanie dodatkowych umiejętności oraz ataków. Te z kolei przydają się zarówno na polu bitwy (a zwłaszcza podczas potyczek z bossami), jak i poza nim (na przykład podczas rozwiązywania pomysłowych zagadek).

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Totemic wykonano w technice pixel art, co w pewnym stopniu upodabnia ją do tuzów gatunku z epoki 16 bitów.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Totemic: 12+