Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiXONEPCPS4Switch
Okładka Elden: Path of the Forgotten (PC)

Elden: Path of the Forgotten

Przygodowa gra akcji z elementami RPG ukazana w perspektywie 2D. Elden: Path of the Forgotten czerpie inspiracje z dzieł H.P. Lovecrafta i opowiada o Elden, poszukujących swojej matki na Zapomnianej Drodze wśród zniczonych ziem.

Akcji | fantasy | elementy RPG | 2D | indie | przygodowe gry akcji

Okładka Elden: Path of the Forgotten (PC)

data premiery gry:

9lip2020

PC Switch

2022

PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Elden: Path of the Forgotten to przedstawiciel gier z rodzaju indie, utrzymany w szacie graficznej 2D inspirowanej klasycznymi 16- i 8-bitowymi produkcjami. Osią tytułu jest eksploracja dostępnych terenów, niecodzienne podejście do mechanik rozgrywki oraz historia opowiadana przy wykorzystaniu tzw. „metod pośrednich”. Elden jest debiutanckim dziełem australijskiego Onerat Games, niewielkiego studia założonego przez Dylana Walkera.

Fabuła

Fabuła gry opowiada o losach Elden, poszukujących swojej matki na zniszczonych ziemiach pełnych starożytnych niebezpieczeństw. By szczęśliwie dotrzeć do celu, muszą podążać Zapomnianą Drogą, traktem, dzięki któremu nie zabłądzą na tych niegościnnych terenach. W trakcie podróży przyjdzie im również poznać sekrety magii, nieraz dającej nieprzyjemne i upiorne efekty, jednak umożliwiające przetrwanie w tak trudnych warunkach. Przez całą rozgrywkę towarzyszy nam również przyjazny, biały ptak, czuwający nad sterowaną przez nas postacią. Całą historię poznajemy poprzez tzw. „metody pośrednie”. Oznacza to, że wszystkie informacje czerpiemy z takich źródeł jak książki (a część z nich może być zapisana w nieznanym nam języku) czy też wyciągając wnioski na podstawie wyglądu otoczenia.

Dostępne obszary są bardzo mroczne i wzbudzające niepokój. Różnią się natomiast od siebie pod względem stylistyki i występujących w nich przeciwników, inspirowanych kreaturami z mitologii H.P. Lovecrafta.

Mechanika

Produkcja wyróżnia się podejściem do podstawowych aspektów rozgrywki. System walki opiera się na sprawnym reagowaniu na ataki przeciwników, a nie agresywnych działaniach gracza. Podczas pojedynków musimy odpowiednio wyczekać, aż wróg wykona ruch, na który będziemy mogli odpowiedzieć parowaniem lub własnym atakiem wyprzedzającym. By skutecznie radzić sobie w trakcie walk, należy sprawnie zarządzać wytrzymałością i przyjmować najlepsze dla obecnej sytuacji pozycje. Do dyspozycji otrzymaliśmy wiele czarów o zróżnicowanym działaniu, dzięki czemu ich skuteczność jest inna zależnie od tego, z jakim przeciwnikiem się mierzymy. Podstawowym narzędziem do radzenia sobie z oponentami pozostaje jednak sprzęt do walki wręcz. Wykonywane ataki mogą być szybkie i o krótkim zasięgu (miecze), powolne i zadające duże obrażenia na większym obszarze (topór), lub trzymające przeciwników z dala od bohatera i wymagające dużej precyzji (włócznie).

Przeciwnicy dzielą się na zwykłych oraz bossów. Ci pierwsi atakują nas głównie w grupach, zaś starcia z potężniejszymi wrogami odbywają się na specjalnie do tego wyznaczonych arenach. Kluczem do wygranej jest nauczenie się odpowiedniej reakcji na każdy z ich ataków. Jeśli w trakcie starcia otrzymamy obrażenia, możemy zregenerować pewną część zdrowia, znajdując jedną ze specjalnych run lub korzystając z przechowywanych w ekwipunku przedmiotów.

Kwestie techniczne

Inspiracją podczas opracowywania szaty graficznej Elden: Path of the Forgotten były klasyczne gry 16- i - bitowe. W połączeniu z perspektywą 2D pozwoliło to na uzyskanie bardzo niskich wymagań sprzętowych tytułu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 57,99 PLN

Gry podobne do Elden: Path of the Forgotten

Wymagania wiekowe Elden: Path of the Forgotten

16+

Wymagania sprzętowe Elden: Path of the Forgotten

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-3320M 2.6 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD 4000 lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows 7
PC
Switch
PS4
XONE