Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS3
Okładka Tomb Raider Trilogy (PS3)
OkładkaTomb Raider Trilogy (PS3)

Tomb Raider Trilogy PS3

Tomb Raider Trilogy to przeznaczona na konsolę PlayStation 3 kompilacja trzech gier akcji stworzonych przez studio Crystal Dynamics. W zestawie znalazły się Tomb Raider: Legend, Tomb Raider: Anniversary i Tomb Raider: Underworld.

Akcji | TPP | platformówki 3D | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tomb Raider Trilogy Premiera PS3

22marca2011

pudełko PL

25marca2011

producent: Crystal Dynamics wydawca: Square Enix wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Tomb Raider Trilogy to zestaw trzech przygód pani archeolog Lary Croft, zapisany na jednej płycie Blu-ray. W jego skład wchodzą odsłony: Tomb Raider: Legend, Tomb Raider: Anniversary oraz Tomb Raider: Underworld. Dwie pierwsze nigdy wcześniej nie pojawiły się w wersji na PlayStation 3.

W Tomb Raider: Legend Lara Croft powraca do eksploracji zapomnianych przez Boga katakumb, odkrywa ukryte tam starożytnie tajemnice i omija czyhające na nią pułapki. Słynna pani archeolog odwiedza również różne egzotyczne miejsca, dżunglę i ośnieżone szczyty górskie. Trafi m.in. do Kuala Lumpur w Malezji, gdzie skacze z Petronas Towers, najwyższego budynku świata.

Tomb Raider: Anniversary to pewnego rodzaju eksperyment. Za sprawa gry nabywca zestawu może bowiem po raz kolejny ukończyć opowieść znaną z pierwszej odsłony przygód Lary Croft. Tym razem jednak w odświeżonej oprawie audiowizualnej. Lara Croft zostaje wynajęta przez potężną organizację, która pragnie odzyskać mityczny artefakt. Bohaterka wyrusza na niebezpieczne poszukiwania, ale wkrótce po ich rozpoczęciu orientuje się, że została wykorzystana jako pionek w większej intrydze. Panna Croft decyduje się sprzeciwić swoim mocodawcom i na własną rękę próbuje rozwiązać tajemnicę okrywającą antyczny przedmiot.

Tomb Raider: Underworld to produkcja, która wprowadziła do serii liczne zmiany. Fabularnie nawiązuje przy tym głównie do poszukiwań artefaktów związanych z mitycznym nordyckim bogiem Thorem. Lara Croft ląduje w południowym Meksyku, gdzie celem jej zainteresowań jest świat Podziemi – Xibalba. Zwiedza także starożytne ruiny tajlandzkiej świątyni, nurkuje w Morzu Śródziemnym i Morzu Arktycznym. We wszystkich tych miejscach odwiedza lokacje związane z mitologicznymi krainami zmarłych – Xibalbą, Valhallą czy Niflheimem. Underworld stanowi bezpośrednią kontynuację Legendy.

Zestaw gier z Larą Croft uzupełniono o obsługę Trofeów. Dodatkowo na płycie znalazły się dwa ubranka dla avatarów z PlayStation Home – strój Lary oraz kostium wikinga Thralla. Oprócz tego autorzy postanowili dorzucić zbiór filmów „Making off...” nakręconych podczas procesu tworzenia tego specjalnego zestawu.

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 95 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 15 głosów czytelników.

Tomb Raider Trilogy cena w dniu premiery: 129,99 PLN

Wymagania wiekowe Tomb Raider Trilogy: 16+