Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePS3X360
Okładka Tom Clancy's EndWar 2 (PS3)

Tom Clancy's EndWar 2

Planowana, lecz finalnie anulowana kontynuacja ciepło przyjętej strategii czasu rzeczywistego Tom Clancy’s EndWar z 2008 roku.

Strategiczne | RTS | alternatywna historia

Okładka Tom Clancy's EndWar 2 (PS3)

producent: Ubisoft

wydawca: Ubisoft

data premiery gry:

anulowana

X360 PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tom Clancy’s EndWar 2 to druga odsłona strategii czasu rzeczywistego od szanghajskiego oddziału firmy Ubisoft. Ponownie pieczę nad tytułem przez cały okres developingu sprawował Michael de Plater, projektant odpowiedzialny m.in. za serię Total War.

Tym razem autorzy postanowili pójść w stronę World In Conflict czy Company of Heroes i położyć większy nacisk na fabułę. Nie zapomnieli jednak przy tym o dopracowaniu modelu rozgrywki i poprawieniu kluczowych dla EndWar 2 elementów walki.

Postarano się również o większe zróżnicowanie każdej z trzech dostępnych frakcji. Wcześniej nie zrobiono tego, żeby produkcja była bardziej przystępna, co poskutkowało dużą popularnością EndWara. Pierwsza odsłona cyklu rozeszła się w nakładzie półtora miliona egzemplarzy.

Zobacz pełny opis gry

Oczekiwania czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 50 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tom Clancy's EndWar 2

16+

Prace nad kontynuacją Tom Clancy's EndWar wstrzymane
Prace nad kontynuacją Tom Clancy's EndWar wstrzymane

wiadomość9 lutego 2010

Michael de Plater, kierownik produkcji pierwszej odsłony strategii czasu rzeczywistego Tom Clancy’s EndWar poinformował, że prace nad kontynuacją tego udanego i pod kilkoma względami oryginalnego RTS-a zostały wstrzymane.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (9 stycznia 2009)

wiadomość9 stycznia 2009

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich wiadomość. Dzisiaj w menu: wybierz projekt jednostki Dark Templar, kolejny dodatek do Tom Clancy’s EndWar, demonstracja Skate 2, Brutal Legend z trybem wieloosobowym, przyszłe premiery na PS Store i inne. Zapraszamy do lektury.

X360
PS3