Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Toilet Tycoon (PC)
OkładkaToilet Tycoon (PC)

Toilet Tycoon PC

Toilet Tycoon to gra strategiczna stworzona przez studio Anvil Soft, której głównym założeniem jest zbudowanie własnego, szaletowego imperium. Drogę na szczyt utrudnia nam bezlitosna konkurencja, nie zawsze grająca fair.

Strategiczne | ekonomiczne

Toilet Tycoon Premiera PC

19czerwca2006

pudełko PL

14grudnia2012

producent: Anvil Soft wydawca: Play In Digital wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Toilet Tycoon

Pizza Connection 2

Beer Tycoon

Wine Tycoon

Gra strategiczna, w której gracz ma za zadanie stworzenie tytułowego toaletowego imperium. Stopniowo inwestuje w obszary, na których buduje nowe ubikacje przeznaczone do publicznego użytku, przekazuje środki na badania naukowe związane z szaletami, walczy z konkurencją i pnie się w górę po stopniach tego odpornego na kryzys biznesu.

Dzięki dostępnym w produkcji opcjom każdą z posiadanych toalet można dostosować do upodobań lokalnych klientów. Samo pomieszczenie może zostać wyposażone w dystrybutor z kondomami, suszarki do rąk, pojemniki na mydło czy czujniki odpowiedzialne za automatyczne spłukiwanie. Osoba marząca o jak największych zyskach płynących z tego biznesu powinna również zadbać o jakościowo najlepszy papier, w tym tytule występujący w 5 różnych stopniach delikatności. Modyfikować można tu również muszle, klapy czy też spłuczki. Każda inwestycja różni się oczywiście od siebie pod względem kosztów, dlatego też kluczowym elementem jest umiejętne dysponowanie dostępnymi środkami. Bardziej wyrafinowane toalety i zamontowany przy nich papier przyciągną większą rzeszę klientów, którzy za udostępniony im luksus będą skłonni zapłacić więcej. Należy jednak pamiętać, że zbyt wysokie ceny odstraszą potencjalną klientelę od naszych usług.

Charakterystycznym elementem produkcji jest również możliwość wynajęcia sabotażystów, którzy za odpowiednią sumę nękać będą naszą konkurencję. Wynajęty oprawca może zaszkodzić rywalom rozbijając ich muszle, zapychając je arbuzami czy melonami, bądź też zapisując cały szalet i obecne w nim kabiny psującymi estetykę obraźliwymi napisami. Po takiej operacji gracz wykonać może również telefon do inspekcji sanitarnej, a wydelegowany przez nią przedstawiciel już osobiście zajmie się nałożeniem grzywny na naszego konkurenta.

Oprawa audiowizualna utrzymana jest w bardzo minimalistycznej formie. Tytuł wydany został w dystrybucji cyfrowej, a jakiego najsilniejszą kartą przetargową jest nieograniczony czas zabawy i luźne podejście do tematu.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Toilet Tycoon cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Wymagania wiekowe Toilet Tycoon: Odpowiednia dla każdego wieku.

Toilet Tycoon Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium II 100 MHz
  • 1 MB RAM
  • karta grafiki 128 MB (GeForce 6600 GT lub lepsza)
  • 25 MB HDD
  • Windows XP/Vista/7