Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Time of Defiance (PC)

Infinity Empire: Time of Defiance PC

Time of Defiance

Strategia czasu rzeczywistego nakierowana na zabawę w Sieci. Akcję „Time of Defiance” osadzono na planecie Nespanona, wokół której dryfują niewielkie wyspy. Podstawowym zadaniem, z którym gracz musi się zmierzyć jest ich stopniowe kolonizowanie.

Strategiczne | RTS

PC Windows
Okładka Time of Defiance (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21listopada2003

Strategia czasu rzeczywistego nakierowana na zabawę w Sieci (Massively Multiplayer Real Time Strategy). Akcję „Time of Defiance” osadzono na planecie Nespanona, wokół której dryfują niewielkie wyspy. Jako że większa część planety została zniszczona w wyniku kataklizmu stanowią one główne źródło surowców. Podstawowym zadaniem, z którym gracz musi się zmierzyć jest ich stopniowe kolonizowanie. Jest to niezwykle ważna czynność, a to dlatego, że każda z wysp cechuje się określoną pulą cennych minerałów, bez których rozbudowa Imperium jest raczej niemożliwa. Wyspy są ponadto wykorzystywane przy kolonizacji. Gracz może wybierać spośród kilkunastu dostępnych budynków. Istotną rolę odgrywa eksploracja zdobytych już regionów. Mapa, na której rozgrywa się właściwa gra została przykryta „mgłą wojny”. Do dyspozycji gracza oddano kilkadziesiąt typów statków, wśród których nie mogło zabraknąć jednostek do transportu surowców czy szybkiego badania okolicy. Ważną rolę podczas zmagań pełni centrum dowodzenia, najczęściej wyspa, na której rozpoczynało się zabawę. Gracz musi zadbać o rozbudowę floty wojennej, a także postawić odpowiednie instalacje obronne.

Jako że rolę pozostałych cywilizacji obejmują żywi gracze niezwykle istotną rolę odgrywa skuteczna dyplomacja. Zawodnicy mogą zawierać oficjalne lub utajnione sojusze, wypowiadać sobie wojny czy też ustanawiać akty o tymczasowej nieagresji. Pomimo tego, iż zabawa jest nakierowana na rozwiązania siłowe zadbano o rozbudowane opcje handlowe. Gracz może ponadto zająć się szeroko pojętym szpiegostwem.

Pomimo tego, iż „Time of Defiance” sprawia wrażenie bycia klasycznym RTS-em, wydarzenia w grze odbywają się znacznie wolniej niż w wielu innych strategiach. Podstawowe czynności niejednokrotnie zajmują kilkanaście minut, a największe bitwy mogą toczyć się godzinami czy nawet całymi dniami. Gracz w każdej chwili może zrzucić część obowiązków na sztuczną inteligencję (gra automatycznie przejmuje kontrolę nad jednostkami po wylogowaniu się z serwera) aczkolwiek jeśli pragnie, aby wszystko ułożyło się po jego myśli musi poświęcić sporo wolnego czasu na zarządzanie własnym imperium. Udostępniono również specjalną opcję wysyłania e-maili w przypadku ataku innego gracza.

Oprawa graficzna „Time of Defiance” przypomina takie tytuły jak „Homeworld” czy „O.R.B”. Istotnym atutem gry jest czytelny interfejs, który zdecydowanie ułatwia jej obsługę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: massive online multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Infinity Empire: Time of Defiance

Wymagania wiekowe Time of Defiance

12+

Wymagania sprzętowe Infinity Empire: Time of Defiance

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: PU AMD/Intel 1GHz, 256MB RAM, akcelerator 3D, Internet (minimum ISDN)

Premiera „Time of Defiance” w Ameryce Północnej

wiadomość8 października 2004

„Time of Defiance”, strategia czasu rzeczywistego przeznaczona wyłącznie do rozgrywki on-line (Massively Multiplayer Real Time Strategy) dzięki Strategy First właśnie trafiła na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych.