Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS2
Okładka The Shadow of Zorro (PC)

The Shadow of Zorro

The Shadow of Zorro to wyprodukowana przez studio In Utero przygodowa gra akcji z legendarnym, zamaskowanym bohaterem w roli głównej. Fabuła przenosi graczy do roku 1822, a motywem przewodnim jest niechlubna przeszłość Montero, okrutnego szefa kalifornijskiej policji.

Przygodowe | TPP | książki | filmy | przygodowe gry akcji

Okładka The Shadow of Zorro (PC)

data premiery gry:

14lis2001

PC

8lut2002

PS2

Zorro to kolejna gra (dzieło zespołu In Utero, twórców m.in. Jekyll & Hyde) przenosząca znaną legendę o odważnym, czarującym i sprawiedliwym bohaterze znanym jako „Zorro” na ekrany naszych komputerów. Produkt ten łączy cechy gier akcji i gier przygodowych, a fabuła przenosi nas do roku 1822, gdzie Don Alejandro, ojciec Diega (Zorro) rozpoznał w Montero, szefie kalifornijskiej policji zbrodniarza wojennego, znanego jako Rzeźnika Saragossy. Według wszelakich danych zbrodniarz ten powinien nie żyć, a mimo to żyje, miewa się dobrze i najprawdopodobniej coś planuje – a co, tego my pod postacią Zorro musimy się dowiedzieć.

Jak przystało na kolejną adaptację legendy o szarmanckim wojowniku w czerni nie może tu zabraknąć pięknej tajemniczej kobiety w której zakocha się Diego, wielu widowiskowych scen walki na szpady oraz licznych zagadek prowadzących do rozwiązania gry.

  • Trójwymiarowa oprawa graficzna, egzotyczny, zgodny z historią świat po którym się poruszamy.
  • Akcja toczy się zarówno w nocy, gdzie stajemy się Zorrem jak i w dzień, gdzie jako Diego uczestniczymy w normalnym, spokojnym życiu.
  • Osiem głównych zadań do przejścia.
  • Sugestywne i dobrze budujące klimat odgłosy dźwiękowe.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 4,1 / 10 na podstawie 123 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79 PLN

Wymagania wiekowe The Shadow of Zorro

12+

Wymagania sprzętowe The Shadow of Zorro

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 400MHz, 64MB RAM, akcelerator 3D

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

The Shadow of Zorro - recenzja gry

Recenzja 10 października 2002, 13:37

„The Shadow of Zorro” jest grą typu action-adventure. Jak widać w kwestii „action” autorzy zupełnie się nie popisali i niestety w części przygodowej również czeka nas spory zawód. Ciekawe zagadki, napięcie, zwroty akcji – tego w tej grze nie znajdziemy. Naszym pierwszym zadaniem jest odnalezienie pieniędzy z podatków, które zaginęły w tajemniczych okolicznościach. Wspomnianą kwotę znajdujemy w drugim w kolejności pomieszczeniu, czyli po ok. 2 minutach gry. Następnie idziemy dalej przed siebie i tylko domyślamy się, że naszym celem jest wydostanie się na zewnątrz. Po dłuższym czasie parcia do przodu i toczenia denerwujących pojedynków tylko przypadkiem uruchomił się ekran z obecnym celem gry. Okazało się, że kolejnym zadaniem jest podsłuchanie konwersacji pomiędzy kapitanem Fuertesem i jego towarzyszką. Ale dlaczego, po co i gdzie – tego już nie wiadomo. Tak mniej więcej prezentuje się cała gra.

PC
PS2