Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2
Okładka Rune: Viking Warlord (PS2)

Rune: Viking Warlord PS2

Dynamiczna gra akcji, w której wcielamy się w postać wojowniczego wikinga i ruszamy do walki z siłami zła. Do pokonania jest kilkadziesiąt zróżnicowanych poziomów. Gra posiada także multiplayer dla czterech osób.

Akcji | TPP | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Rune: Viking Warlord (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

30lipca2001

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Rune: Viking Warlord to dynamiczna gra akcji, w której głównego bohatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Tytuł ten pod wieloma względami przypomina takie pozycje jak Severance: Blade of Darkness, Enclave czy chociażby Knights of the Temple. Rune początkowo ukazał się wyłącznie na komputery osobiste. Rok później wydano jednak omawianą konwersję, przeznaczoną na konsolę PlayStation 2. Warto jednocześnie dodać, iż za produkcję tej gry odpowiedzialne jest Human Head Studios. Firma ta opracowała też między innymi kowbojską strzelankę Dead Man’s Hand (PC, Xbox).

Akcja omawianej produkcji osadzona została w mitologii skandynawskiej. Wcielamy się w postać młodego Wikinga o imieniu Ragnar, któremu z czasem powierzona zostaje wyjątkowo ważna misja. Podobnie jak w klasycznych grach akcji, główny bohater ma do pokonania kilkadziesiąt zróżnicowanych poziomów. Rune pozostaje w tym przypadku „w zgodzie” z innymi pozycjami z tego gatunku. Ragnar stacza przede wszystkim wyjątkowo dynamiczne walki z napotykanymi stworami. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż sztuczna inteligencja przeciwników stoi na wysokim poziomie. Potrafią oni blokować niektóre ciosy, atakować z zaskoczenia, czy nawet łączyć się w grupy. Główny bohater korzysta z kilkunastu typów broni białej. W grze nie zabrakło różnorakich młotów, toporów, czy klasycznych mieczy. Co więcej, każda z tych broni może być upgrade’owana tytułowymi runami, dzięki czemu zyskuje dodatkowe moce. Istotną rolę w trakcie walk odgrywa także współczynnik furii. Po jego naładowaniu Ragnar wpada w wojenny szał, dzięki czemu błyskawicznie rozprawia się z okolicznymi potworami. Czas trwania tego trybu jest jednak bardzo ograniczony.

Rune posiada także szereg elementów typowych dla klasycznych platformówek. Ragnar musi wykonywać liczne skoki, przedostając się na pozornie niedostępne platformy. Co ciekawe, świat gry jest stosunkowo interaktywny. Główny bohater może przebijać się przez niektóre ściany, podnosić pochodnie w celu oświetlenia sobie okolicy, czy też zabierać bronie od poległych przeciwników.

Wersja przeznaczona na konsolę PS2 oferuje przede wszystkim kilka zupełnie nowych poziomów. Główny bohater spotyka również nieznanych posiadaczom PeCetowej wersji przeciwników, między innymi przywrócone do życia szkielety. Warto jednocześnie zaznaczyć, iż opisywana gra posiada dość rozbudowany multiplayer dla czterech osób. Pojedynki są oczywiście rozgrywane na podzielonym ekranie. Mamy tu do czynienia z klasycznymi walkami, w których poszczególni zawodnicy próbują się wzajemnie zwalczać. Wizualnie Rune prezentuje zbliżony poziom do PeCetowej edycji. Na szczególną uwagę zasługują przemyślane projekty plansz.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-4  

Wymagania wiekowe Rune: Viking Warlord

16+

Wymagania sprzętowe Rune: Viking Warlord

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Multi-Tap
  • karta pamięci