Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Settlers II: 10th Anniversary - The Vikings (PC)

The Settlers II: 10-lecie - Wikingowie PC

The Settlers II: 10th Anniversary - The Vikings

Pierwszy oficjalny dodatek do jubileuszowej edycji gry The Settlers II. Jak sugeruje tytuł, add-on opracowany przez studia Blue Byte Software i Funatics Development pozwala graczom przejąć kontrolę nad ludem Wikingów.

To jest dodatek do gry The Settlers II: 10-lecie.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | starożytność | multiplayer | wikingowie

PC Windows
Okładka The Settlers II: 10th Anniversary - The Vikings (PC)

producent: Blue Byte GmbH

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: CDP

Strona oficjalna   Pomoc techniczna

Polskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

22lutego2007

27września2007

pudełko PL

The Settlers II: 10th Anniversary - The Vikings jest pierwszym oficjalnym rozszerzeniem jubileuszowego wydania Settlers II. Program przygotowali doświadczeni programiści z tandemu Blue Byte Software (twórcy całej sagi Settlers) i Funatics Development (odpowiedzialni za gry z serii Cultures), firm specjalizujących się w tworzeniu łagodnych, rysunkowych sim-games.

Motywem przewodnim dodatku jest tytułowa rasa bojowych Wikingów. Przez wiele wieków przedstawiciele tej nacji żyli sobie w spokoju i dostatku, praktykując swoje ulubione zajęcia – żeglując, podbijając i rozmnażając się. Od pewnego czasu zaczęły ich jednak dochodzić niepokojące wieści ze swych wschodnich terytoriów. Szybko stało się jasne, iż ktoś odważył się zakłócić spokój i podnieść rękę na mieszkańców tej części imperium. Tajemniczym agresorem okazał się przebiegły lud Wilczych Piratów, którym najwyraźniej zabrakło przestrzeni życiowej i w związku z tym postanowili rozwiązać swój problem kosztem pierwszoplanowego ludu północy. Niestety, najeźdźcom udało się uszkodzić niezwykle cenny dla Skandynawów Portal Świata, który w rezultacie eksplodował, tworząc gigantyczny wir energii i przenosząc ich do odległej, obcej im krainy. Na miejscu spotykają wspomnianych piratów, sprawców całego zamieszania i przyczynę nieszczęść wielu nordyckich kolonii. Zmieszany i niepewny lud jednoczy się pod dowództwem dzielnego Eirigga, którego zadaniem jest odnalezienie drogi do ukochanej ojczyzny i zażegnanie niebezpieczeństwa ze strony zuchwałych napastników.

Dalszą część fabuły tworzymy już w dużej mierze sami, biorąc udział w nowej kampanii. Oczywiście, kierujemy w niej losami zupełnie nowej, tytułowej rasy, która odznacza się charakterystycznymi stylami architektonicznymi oraz wielkim zapałem do podróżowania, szczególnie drogą morską. Do zaliczenia mamy w sumie dwanaście rozległych, powiązanych ze sobą scenariuszy. Ich ukończenie pozwoli odprowadzić zagubionych miłośników morskich wycieczek do bezpiecznych, ojczystych osad. Kolejne misje przeplatane są zabawnymi, starannie wykonanymi przerywnikami filmowymi, ilustrującymi aktualne wydarzenia. Nowością jest nowatorski system questów, dzięki któremu możemy przyjmować oraz wykonywać różnego rodzaju zlecenia i pomniejsze misje, za co możemy oczekiwać wymiernych korzyści. Do bardzo ciekawych innowacji należy również zaliczyć generator map losowych, który doskonale pasuje do koncepcji programu i bardzo pozytywnie wpływa na jego żywotność.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 1 CD

Ocena gry 8.6 / 10 na podstawie 134 ocen czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 39,99 PLN

Klasyfikacja PEGI The Settlers II: 10-lecie - Wikingowie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Settlers II: 10-lecie - Wikingowie

PC Windows

Rekomendowane: Pentium 4 2 GHz, 1 GB RAM, karta graficzna 128MB (Geforce 4 lub lepsza), Windows 2000/XP

20-lecie serii The Settlers - ostatnia szansa na udział w konkursie!
20-lecie serii The Settlers - ostatnia szansa na udział w konkursie!

wiadomość26 lipca 2013

Tylko do końca dnia czekamy na Wasze zgłoszenia w konkursie z okazji dwudziestych urodzin serii The Settlers! Zachęcamy do wzięcia udziału i sprawdzenia zgłoszonych dotychczas prac.

Świętuj z nami 20-lecie The Settlers! Konkurs na GRYOnline.pl!
Świętuj z nami 20-lecie The Settlers! Konkurs na GRYOnline.pl!

wiadomość5 lipca 2013

Z okazji dwudziestych urodzin serii The Settlers, wraz z twórcami tego cyklu zapraszamy do udziału w konkursie, gdzie możecie zdobyć m. in. telefon Samsung Galaxy S4, tablet Asus Google Nexus 7 i prestiżową obecność w grze The Settlers Online!