Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Settlers II: 10th Anniversary - The Vikings (PC)
OkładkaThe Settlers II: 10th Anniversary - The Vikings (PC)

The Settlers II: 10-lecie - Wikingowie PC

The Settlers II: 10th Anniversary - The Vikings

Pierwszy oficjalny dodatek do jubileuszowej edycji gry The Settlers II. Jak sugeruje tytuł, add-on opracowany przez studia Blue Byte Software i Funatics Development pozwala graczom przejąć kontrolę nad ludem Wikingów.

To jest dodatek do gry The Settlers II: 10-lecie.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | starożytność | wikingowie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Settlers II: 10-lecie - Wikingowie Premiera PC

22lutego2007

pudełko PL

27września2007

producent: Ubisoft Blue Byte wydawca: Ubisoft wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

The Settlers II: 10th Anniversary - The Vikings jest pierwszym oficjalnym rozszerzeniem jubileuszowego wydania Settlers II. Program przygotowali doświadczeni programiści z tandemu Blue Byte Software (twórcy całej sagi Settlers) i Funatics Development (odpowiedzialni za gry z serii Cultures), firm specjalizujących się w tworzeniu łagodnych, rysunkowych sim-games.

Motywem przewodnim dodatku jest tytułowa rasa bojowych Wikingów. Przez wiele wieków przedstawiciele tej nacji żyli sobie w spokoju i dostatku, praktykując swoje ulubione zajęcia – żeglując, podbijając i rozmnażając się. Od pewnego czasu zaczęły ich jednak dochodzić niepokojące wieści ze swych wschodnich terytoriów. Szybko stało się jasne, iż ktoś odważył się zakłócić spokój i podnieść rękę na mieszkańców tej części imperium. Tajemniczym agresorem okazał się przebiegły lud Wilczych Piratów, którym najwyraźniej zabrakło przestrzeni życiowej i w związku z tym postanowili rozwiązać swój problem kosztem pierwszoplanowego ludu północy. Niestety, najeźdźcom udało się uszkodzić niezwykle cenny dla Skandynawów Portal Świata, który w rezultacie eksplodował, tworząc gigantyczny wir energii i przenosząc ich do odległej, obcej im krainy. Na miejscu spotykają wspomnianych piratów, sprawców całego zamieszania i przyczynę nieszczęść wielu nordyckich kolonii. Zmieszany i niepewny lud jednoczy się pod dowództwem dzielnego Eirigga, którego zadaniem jest odnalezienie drogi do ukochanej ojczyzny i zażegnanie niebezpieczeństwa ze strony zuchwałych napastników.

Dalszą część fabuły tworzymy już w dużej mierze sami, biorąc udział w nowej kampanii. Oczywiście, kierujemy w niej losami zupełnie nowej, tytułowej rasy, która odznacza się charakterystycznymi stylami architektonicznymi oraz wielkim zapałem do podróżowania, szczególnie drogą morską. Do zaliczenia mamy w sumie dwanaście rozległych, powiązanych ze sobą scenariuszy. Ich ukończenie pozwoli odprowadzić zagubionych miłośników morskich wycieczek do bezpiecznych, ojczystych osad. Kolejne misje przeplatane są zabawnymi, starannie wykonanymi przerywnikami filmowymi, ilustrującymi aktualne wydarzenia. Nowością jest nowatorski system questów, dzięki któremu możemy przyjmować oraz wykonywać różnego rodzaju zlecenia i pomniejsze misje, za co możemy oczekiwać wymiernych korzyści. Do bardzo ciekawych innowacji należy również zaliczyć generator map losowych, który doskonale pasuje do koncepcji programu i bardzo pozytywnie wpływa na jego żywotność.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 148 głosów czytelników.

The Settlers II: 10-lecie - Wikingowie cena w dniu premiery: 39,99 PLN

Klasyfikacja PEGI The Settlers II: 10-lecie - Wikingowie

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

The Settlers II: 10-lecie - Wikingowie Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta graficzna 128MB (Geforce 4 lub lepsza)
  • Windows 2000/XP