Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCXBOX
Okładka The Roots (XBOX)
OkładkaThe Roots (XBOX)

The Roots

The Roots to gra cRPG wykorzystująca najlepsze elementy rodem z takich przedstawicieli gatunku, jak serie Final Fantasy, Wild Arms oraz Grandia. Produkcja została przygotowana przez polską grupę developerską Tannhauser Gate znaną za sprawą popularnej gry sieciowej Mimesis Online.

RPG | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kolejna, po Mimesis Online, produkcja polskiej grupy developerskiej Tannhauser Gate, aczkolwiek w odróżnieniu od tej pierwszej dedykowanej rozgrywce setek graczy w sieci Internet (MMOcRPG), ta przeznaczona jest do zabawy jednoosobowej. The Roots to gra będąca połączeniem elementów akcji i cRPG, wzorowana na charakterystycznych japońskich cRPG-ach, jak: Golden Sun, Wild Arms czy Grandia. Akcja rozgrywa się w świecie fantasy, zwanym Lorath i rozpoczyna się w momencie gdy starożytne, dawno zapomniane zło zaczyna się odradzać i zagrażać mistycznym drzewom-elementom, które od wieków utrzymywały porządek i harmonię na świecie. Przyszłość rysuje się w czarnych barwach, tym bardziej, że wszystko wydaje się być wynikiem starożytnej boskiej konspiracji. Bohaterem gry jest młody mężczyzna, wychowany przez starego Strażnika magicznych drzew w nazwijmy to, „rycerskim” duchu, co oznacza, iż jest człowiekiem odważnym i honorowym. To on stanie się kluczem do pokonania gromadzącego się zła...

Fabuła The Roots jest całkowicie liniowa. Autorzy skupili się przede wszystkim na tym, by opowiadana przygoda była niezwykle atrakcyjna, wciągająca oraz nieprzewidywalna, i tym samym nie pozwoliła graczowi odejść sprzed komputera zanim ten jej nie ukończy. Rozgrywkę rozpoczynamy kierując predefiniowaną postacią głównego bohatera, (tzn. nie możemy dobrać jego początkowych cech i charakterystyk), jednakże podczas dalszej przygody możemy dowolnie rozwijać jego umiejętności i zadecydować, czy będzie on wojownikiem walczącym w starciu przy pomocy mieczy i podobnych broni, czy też na odległość wykorzystując na przykład łuk, czy też rozgromi wrogów wykorzystując potężną magię.

Akcja gry przedstawiona jest w całkowicie trójwymiarowej, szczegółowej grafice, świat po którym się poruszamy jest bardzo rozległy i różnorodny. Mamy tu gęste lasy, góry, pustynię, przerażające cmentarzyska, katakumby, a nawet tak nietypowe lokacje jak latające wyspy, demoniczne przepaście i otchłanie oraz potężne fortece w innych wymiarach przestrzennych. Do wszystkich tych miejsc docieramy używając różnych środków transportu, łodzi, statków powietrznych czy magicznych potarli. Tak ogromny obszar zamieszkują dziesiątki NPC-etów. Część z nich nie ma wpływu na przygodę, część, owszem, pełni w niej ważną rolę za względu na posiadane informacje, czy przedmioty, a część może nawet dołączyć do bohatera. Łącznie prowadzona drużyna może składać się z trzech osób. Należy też dodać, iż każda postać jest inna, ma inną osobowość, cechy charakterystyczne, umiejętności, itd.

Walka rozwiązana jest w sposób analogiczny do tego, który widzieliśmy np. w serii Final Fantasy. Znaczy to, że w chwili gdy napotkamy wrogów, gra przełącza się z rozgrywki w czasie rzeczywistym, na specjalną arenę, gdzie w systemie będącym hybrydą systemu turowego i czasu rzeczywistego, stoczymy pojedynek. Gracz może wydawać polecenia swoim postaciom, wybrać taktykę ich walki (defensywna, ofensywna, etc.) czy wykorzystując magiczne umiejętności jednego członka drużyny przywoływać różne potwory i bestie do pomocy.

  • Około 400 różnych przedmiotów (broni, zbroi, artefaktów, itp.).
  • Rozbudowany system magii składający się z około 80 zaklęć podzielonych na kilka rodzajów (m.in. magia Ziemi, Powietrza, Ognia i Wody).
  • Blisko 100 rodzajów monstrów i potworów do pokonania.
  • Świat gry podzielony jest na 24 regiony.
  • Podczas przygody spotykamy ponad 120 postaci pobocznych.
  • Dwie mini gry: Ballooncraft Race – dynamiczna gra zręcznościowa, oraz Trion – oryginalna gra logiczna.

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Wymagania wiekowe The Roots: 12+

PC
XBOX