Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2
Okładka The Regiment (PC)

The Regiment

The Regiment to widowiskowa strzelanina z widokiem z perspektywy pierwszej osoby (FPS), wyprodukowana przez studio deweloperskie Kuju Entertainment.

Akcji

Okładka The Regiment (PC)

data premiery gry:

anulowana

PS2

17lut2006

PC

„The Regiment” to dynamiczny shooter ukazany z perspektywy pierwszej osoby, który wyraźnie nawiązuje do takich klasyków gatunku jak „Rainbow Six 3: Raven Shield” czy „SWAT 3”. Gracz staje na czele jednego ze świetnie wyszkolonych szwadronów SAS (Special Air Servies, słynne brytyjskie oddziały specjalne) i bierze udział w serii misji o charakterze antyterrorystycznym. Podobnie jak w przypadku wspomnianych wyżej tytułów, autorzy gry szczególny nacisk pokładają na wysoki realizm rozgrywki. Tyczy się to zarówno samej walki (jeden celny strzał ze strony wroga może zabić członka oddziału), jak i przebiegu właściwych misji, które powstały we współpracy z byłymi członkami i instruktorami oddziałów SAS.

Przed każdą misję gracz odbywa obowiązkową odprawę, na którym poznaje założenia danego zadania, nie musi natomiast planować przebiegu całej misji. Gra pod tym względem jest znacznie bardziej uproszczona od wspomnianego „Rainbow Six’a” i koncentruje uwagę raczej na szybkim podejmowaniu trafnych decyzji. Oddziały składają się z maksymalnie czterech osób przy czym na mapie może pojawić się kilka drużyn, które równolegle zajmą się zaliczaniem określonych celów. Założenia misji są dość zróżnicowane, gracz musi ratować porwanych zakładników, odbijać z rąk zakładników ważne obiekty strategiczne czy też urządzać zasadzki na ich przywódców. W trakcie rozgrywania misji można oczywiście wydawać pozostałym członkom drużyny polecenia - pozostania w miejscu, wspierania ogniem czy też zbadania wyznaczonej części planszy. Napotykani przeciwnicy cechują się zaawansowanymi skryptami odpowiedzialnymi za sztuczną inteligencję, w sytuacji zagrożenia mogą na przykład rozstrzelać zakładników czy też wezwać posiłki.

Kampania jednoosobowa częściowo oparta została na prawdziwych zadaniach, w których brały udział oddziały SAS (np. odbicie zakładników z Ambasady Iranu w Londynie), kilka misji jest jednak w stu procentach fikcyjnych. Gracz może także brać udział w prawdziwych szkoleniach, dzięki którym poznaje na przykład zasady oczyszczania pomieszczeń z wrogich jednostek. „The Regiment” oferuje również multiplayer, w tym przypadku gracze działają w grupach (SAS kontra terroryści). Na oficjalnej internetowej stronie gry znajdują się na bieżąco uaktualniane rankingi najlepszych zawodników. Gra działa na usprawnionym enginie Unreala.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 20  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 122 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 3,8 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Regiment

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Regiment

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
  • headset
  • Network Adopter
The Regiment jednak tylko dla komputerowców
The Regiment jednak tylko dla komputerowców

wiadomość31 stycznia 2006

Przydomkiem The Regiment określa się brytyjskie oddziały specjalne, czyli SAS (Special Air Service). Formacja owa powstała dokładnie 65 lat temu i miała wówczas osłabiać niemieckie siły w północnej części kontynentu afrykańskiego. Teraz wchodzący w jej skład żołnierze specjalizują się przede wszystkim w działaniach antyterrorystycznych – niestety traktująca o tym gra nie doczeka się wersji PS2.

The Regiment zadebiutuje w połowie lutego
The Regiment zadebiutuje w połowie lutego

wiadomość19 stycznia 2006

O grze The Regiment – pierwszoosobowej strzelaninie rodem z firmy Konami – po raz ostatni wspominaliśmy w sierpniu ubiegłego roku. Po długim okresie milczenia powracamy do tematu, gdyż wreszcie poznaliśmy datę premiery tego programu.

Crime Life: Gang Wars i The Regiment zaliczają kolejne opóźnienia

wiadomość24 sierpnia 2005

Koncern Konami po raz kolejny przesunął premierę dwóch produktów ze swojego bogatego katalogu – Crime Life: Gang Wars oraz The Regiment. Według najnowszych wieści płynących z obozu japońskiej firmy, pierwszy tytuł trafi na rynek w listopadzie bieżącego roku, natomiast drugi dopiero w pierwszym kwartale roku przyszłego.

Konami nieznacznie opóźnia Crime Life: Gang Wars i The Regiment

wiadomość30 maja 2005

Opóźnienia zdają się być nie tylko bolączką firmy Cenega Poland (patrz dzisiejsza wiadomość). Korporacja Konami również postanowiła „odświeżyć” swój aktualny plan wydawniczy. Dla nas, graczy oznacza to jedno: dłuższe czekanie na pojawienie się dwóch tytułów: Crime Life: Gang Wars oraz The Regiment.

PC
PS2