Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCSwitch
Okładka The Pale Beyond (PC)
OkładkaThe Pale Beyond (PC)

The Pale Beyond

The Pale Beyond to gra łącząca elementy narracyjnego RPG-a i survivalowej strategii. Gracz wciela się w kapitana XIX-wiecznej ekspedycji na biegun północny.

Strategiczne | widok izometryczny | elementy RPG | survival | statki | indie | XIX wiek

The Pale Beyond Premiera

24lut2023

PC

6paź2023

Switch

Gry podobne do The Pale Beyond

Frostpunk

This War of Mine

Help Will Come Tomorrow

The Pale Beyond to narracyjna gra RPG wzbogacona elementami survivalowej strategii. Produkcję opracował zespół Bellular Studios.

Fabuła

Akcja toczy się w XIX wieku. Pięć lat przed rozpoczęciem fabuły gry statek badawczy The Viscount (Wicehrabia) udaje się na wyprawę na Antarktydę w poszukiwaniu magnetycznego południa. Jednostka przepada bez śladu. Ostatecznie podjęta zostaje decyzja o wysłaniu kolejnego żaglowca, o nazwie Temperance (czyli Powściągliwość), którego celem jest odkrycie losu poprzedniej ekspedycji oraz dokończenie jej zadania.

Niestety, druga wyprawa również popada w duże tarapaty. Statek zostaje uwięziony w lodzie, a kapitan znika w tajemniczych okolicznościach. Jako następny najwyższy rangą członek załogi nasz bohater obejmuje dowództwo nad marynarzami, a jego celem staje się przede wszystkim przetrwanie.

Mechanika

The Pale Beyond to narracyjne RPG, które koncentruje się głównie na odkrywaniu historii i podejmowaniu decyzji, które wpływają na dalszy rozwój historii. Do tego dorzucono elementy strategii survivalowej. Gracz musi starannie oszczędzać surowce, dbać o załogę i realizować zadania.

Podczas zabawy przeprowadzamy ekspedycję w poszukiwaniu statku The Viscount. Musimy ostrożnie dobierać trasy, tak aby minimalizować ryzyko dla załogi i jednostki. Prędzej czy później dopada nas jednak zima, a statek zostaje uwięziony w lodzie. Wtedy priorytetem staje się wytrwanie do odwilży. Mamy wówczas ograniczone możliwości uzupełniania zapasów, więc musimy nimi ostrożnie gospodarować. Możemy także zakładać obozowiska oraz organizować wyprawy przy wykorzystaniu psich zaprzęgów.

W trakcie rozgrywki gracz musi co chwila podejmować trudne decyzje. Nasi podwładni mają własne AI oraz morale, a niepopularne rozkazy zmniejszają poparcie dla naszego kapitana. Co pewien czas organizowane jest głosowanie i jeśli nie pójdzie po naszej myśli, na pokładzie wybucha bunt.

Tryby gry

Gra oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

The Pale Beyond posiada atrakcyjną dwuwymiarową oprawę graficzną wykonaną w komiksowym stylu. Wszystkie jej elementy zostały narysowane i namalowane ręcznie, a autorzy posiłkowali się obrazami i szkicami z epoki wiktoriańskiej ukazującymi wczesne ekspedycje na Biegun Północny.

Ostatnia modyfikacja 24 lutego 2023

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,9 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

The Pale Beyond cena w dniu premiery: 91,99 PLN

Wymagania wiekowe The Pale Beyond: 12+

The Pale Beyond Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5 1.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7
PC
Switch