Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGGBA
Okładka The Legend of Zelda (Classic NES Series) (GBA)

The Legend of Zelda (NES Classics) GBA

The Legend of Zelda (Classic NES Series)

W The Legend of Zelda gracz kieruje poczynaniami młodzieńca imieniem Link, przemierzającego fantastyczny świat Hyrule w poszukiwaniu fragmentów magicznego artefaktu, który pozwoli mu uratować tytułową księżniczkę Zeldę z rąk okrutnego Ganona.

RPG | fantasy | elementy RPG | elementy logiczne | 2D | The Legend of Zelda | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Game Boy Advance
Okładka The Legend of Zelda (Classic NES Series) (GBA)

producent: Nintendo

wydawca: Nintendo

wydawca PL: Lukas Toys

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji GBA:

7czerwca2004

28lipca2004

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Do nowowydanej serii ‘Nintendo NES Classics’ na GBA, należą największe hity z NES’a. Konsola była swego czasu przełomową na rynku, za równo pod względem ceny, jak i generowanej grafiki, przez co znalazła wiele milionów nabywców. W środku czekają nas te same przygody, w tych samych świątyniach, przy tych samych melodyjkach, co w latach osiemdziesiątych. Jest to zwyczajny port ze starszej konsoli na nowszą. Gra jest opleciona wokół ogólnie znanej graczom historii, o uratowaniu porwanej księżniczki Zeldy ze złych rąk Ganona, króla zła. Aby tego dokonać, musimy odzyskać wpierw osiem elementów, na które rozpadł się jeden z trójkątów składających się na Triforce’a. Każdemu z nich jest przypisana jedna ze świątyń, które z kolei są umieszczone w zupełnie różnych od siebie miejscach w powszechnie rozpoznawanym świecie Hyrule. Z samego początku nasz główny bohater, Link, jest całkowicie bezbronny. Musimy nim zdobyć kolejno miecz i tarcze, by móc wyruszyć w świat po kolejne przedmioty. Je z kolei znajdziemy w świątyniach, bądź do nabycia u napotkanych handlarzy. Na mapie znajdziemy ukryte w różnych miejscach sklepy z przedmiotami, tudzież znany z późniejszych części ćwiartki serduszek, z których, przy posiadaniu okrągłej czwórki dochodzi jedno całe w pasku życia. Do uzupełniania tego paska posłużą nam zarówno pozostawione po zabitych przeciwnikach serduszka, jak i nabyte napoje bądź znalezione wróżki.

Gra jest oparta o nieskomplikowaną grafikę, która może się kojarzyć z pierwszymi odsłonami Pokemonów. Na ekranie mamy niewiele kolorów, nie więcej niż 16 na raz, gdyż na tyle pozwalała wówczas moc konsoli NES.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 138 głosów czytelników.

Gry podobne do The Legend of Zelda (NES Classics)

Klasyfikacja PEGI The Legend of Zelda (NES Classics)

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
Czy nowa Zelda będzie remakiem A Link to The Past?
Czy nowa Zelda będzie remakiem A Link to The Past?

wiadomość12 listopada 2007

Ostatni numer brytyjskiego magazynu Official Nintendo Magazine przynosi bardzo interesujące wiadomości dla wszystkich wielbicieli krainy Hyrule i przygód ubranego w zielony kubraczek Linka.

Kolejna gra z cyklu The Legend of Zelda w produkcji?
Kolejna gra z cyklu The Legend of Zelda w produkcji?

wiadomość11 grudnia 2006

Gra The Legend of Zelda: Twilight Princess nie zdążyła na dobre zaistnieć na rynku elektronicznej rozrywki, a już zaczyna mówić się o kolejnej odsłonie tego niezwykle popularnego cyklu. Pierwsze wieści o nowym programie ukazały się na łamach renomowanego magazynu Game Informer.

Pierwsza część The Legend of Zelda grą na nieco ponad dwadzieścia minut
Pierwsza część The Legend of Zelda grą na nieco ponad dwadzieścia minut

wiadomość5 kwietnia 2006

Dokładnie 21 lutego 2006 roku bestsellerowa seria o nazwie The Legend of Zelda skończyła dwadzieścia lat. Natomiast dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować Wam specjalny film, przedstawiający w jaki sposób skończyć pierwszą część tego cyklu w nieco ponad dwadzieścia minut.

The Legend of Zelda: The Hero of Time - film na podstawie gry niemal ukończony
The Legend of Zelda: The Hero of Time - film na podstawie gry niemal ukończony

wiadomość29 marca 2006

Większość graczy komputerowych oczekujących na filmy nawiązujące do ich ulubionych programów, ma jasno określoną wizję takich obrazów. Producenci mają więc trudne zadanie – nie tylko muszą zrealizować przekonujące widowisko, ale przy okazji trzymać się ściśle fabuły, klimatu czy też świata znanego z pierwowzoru. Efekty są różne, czego najlepszym przykładem był Doom...

Szykuje się The Legend of Zelda: Phantom Hourglass dla Nintendo DS

wiadomość24 marca 2006

Posiadacze stacjonarnej konsoli GameCube ciągle wypatrują kolejnej części serii The Legend of Zelda o podtytule Twilight Princess. Słynny cykl, któremu niedawno stuknęło dwadzieścia lat, doczeka się poza tym epizodu, przeznaczonego wyłącznie dla mobilnej platformy DS – dowiedzieliśmy się o tym z przemówienia prezesa korporacji Nintendo podczas Game Developers Conference 2006.