Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Last Ninja (PC)

The Last Ninja PC

Głównym bohaterem programu The Last Ninja, stworzonego przez firmę System 3 jest Armakuni, ostatni spośród wojowników Mistycznego Cienia, który podczas pielgrzymki swoich braci na wyspę Lin Fei, został na straży sanktuarium Bunjinkan.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka The Last Ninja (PC)

producent: System 3

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23maja1988

Dla wojowników z klanu Mistycznego Cienia, wyspa Lin Fei od zawsze była miejscem kultu. To właśnie tutaj znajdowała się świątynia Białego Ninja, doskonałe miejsce na medytację i oddanie czci starożytnym bóstwom. Zły Shogun Kunitoki z konkurencyjnego klanu Ashikaga wiedział, że pokonanie wrogów na Świętej Ziemi pozwoli mu okryć ich wieczną hańbą. Sprzymierzając się z siłami piekielnymi, napadł on znienacka na przeciwników i wszystkich bez wyjątku wymordował. Przynajmniej tak mu się wydawało.

Głównym bohaterem programu The Last Ninja, stworzonego przez firmę System 3 jest Armakuni, ostatni spośród wojowników Mistycznego Cienia, który podczas pielgrzymki swoich braci na wyspę Lin Fei, został na straży sanktuarium Bunjinkan. Dowiadując się o masakrze wyrządzonej przez Kunitokiego, postanawia on wyruszyć do Ziemi Świętej i samotnie przeciwstawić się wrogu. O tym, czy powiedzie mu się ta trudna sztuka, zadecydujesz oczywiście Ty, graczu.

Eksplorację wyspy podzielono na sześć rozległych etapów, w których zwiedzimy kolejno: pustkowia, dżunglę, ogrody, lochy, pałac i świątynię. W każdym z nich na pokonanie czeka kilkunastu rzezimieszków, walczących wręcz lub posługujących się bronią białą. Początkowo Armakuni może polegać tylko i wyłącznie na sile swoich pięści, ale z czasem również i on znajdzie odpowiednie środki zagłady (miecz, nunchaku, shurikeny, a także takie wynalazki jak np. świecę dymną). Oprócz zadawania ciosów, nasz bohater potrafi również skakać, wspinać się po niektórych ścianach i zbierać walające się tu i ówdzie przedmioty. Ten ostatni czynnik okaże się zresztą w kilku momentach niezbędny, gdyż tylko posiadając odpowiednie rzeczy, będziemy mogli przeprawić się przez niektóre pułapki zastawione przez sługusów Kunitokiego na drodze do celu.

PeCetowa konwersja niemal w całości opiera się na oryginale przeznaczonym dla komputerów Commodore 64 i choćby z tego względu nie prezentuje się zbyt okazale. Skomplikowane sterowanie, które w pierwowzorze w całości opierało się na odpowiednich ruchach wykonywanych za pomocą joysticka, na klawiaturze okazuje się dla większości użytkowników przeszkodą nie do pokonania – zwłaszcza w kwestii walki, która jest szybka i wymaga od gracza nieustannych zmian ustawienia postaci.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 32 głosów czytelników.

Gry podobne do The Last Ninja

Wymagania wiekowe The Last Ninja

12+

Remake serii The Last Ninja w planach. W przyszłym roku ruszy zbiórka pieniędzy

wiadomość8 grudnia 2016

Studio System 3 poinformowało, że w lutym 2017 roku na Kickstarterze rozpocznie się zbiórka pieniędzy na remake trylogii The Last Ninja. Poszczególne odsłony mają się doczekać ulepszonej grafiki, nowych lokacji, zagadek i nie tylko.

Last Ninja HD - twórcy przeboju z Commodore 64 planują remake
Last Ninja HD - twórcy przeboju z Commodore 64 planują remake

wiadomość23 września 2015

Brytyjskie studio System 3 poinformowało o planach opracowania Last Ninja HD, czyli remake’a klasycznej przygodowej gry akcji, wydanej w 1987 roku na Commodore 64. Środki na ten cel twórcy zamierzają zgromadzić za pomocą Kickstartera.