Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Last Ninja (PC)
OkładkaThe Last Ninja (PC)

The Last Ninja PC

Głównym bohaterem programu The Last Ninja, stworzonego przez firmę System 3 jest Armakuni, ostatni spośród wojowników Mistycznego Cienia, który podczas pielgrzymki swoich braci na wyspę Lin Fei, został na straży sanktuarium Bunjinkan.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Last Ninja Premiera PC

23maja1988

producent: System 3 wydawca: Activision Blizzard

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Last Ninja

Duke Nukem 3D

Shadow Warrior (1997)

Ninja

Dla wojowników z klanu Mistycznego Cienia, wyspa Lin Fei od zawsze była miejscem kultu. To właśnie tutaj znajdowała się świątynia Białego Ninja, doskonałe miejsce na medytację i oddanie czci starożytnym bóstwom. Zły Shogun Kunitoki z konkurencyjnego klanu Ashikaga wiedział, że pokonanie wrogów na Świętej Ziemi pozwoli mu okryć ich wieczną hańbą. Sprzymierzając się z siłami piekielnymi, napadł on znienacka na przeciwników i wszystkich bez wyjątku wymordował. Przynajmniej tak mu się wydawało.

Głównym bohaterem programu The Last Ninja, stworzonego przez firmę System 3 jest Armakuni, ostatni spośród wojowników Mistycznego Cienia, który podczas pielgrzymki swoich braci na wyspę Lin Fei, został na straży sanktuarium Bunjinkan. Dowiadując się o masakrze wyrządzonej przez Kunitokiego, postanawia on wyruszyć do Ziemi Świętej i samotnie przeciwstawić się wrogu. O tym, czy powiedzie mu się ta trudna sztuka, zadecydujesz oczywiście Ty, graczu.

Eksplorację wyspy podzielono na sześć rozległych etapów, w których zwiedzimy kolejno: pustkowia, dżunglę, ogrody, lochy, pałac i świątynię. W każdym z nich na pokonanie czeka kilkunastu rzezimieszków, walczących wręcz lub posługujących się bronią białą. Początkowo Armakuni może polegać tylko i wyłącznie na sile swoich pięści, ale z czasem również i on znajdzie odpowiednie środki zagłady (miecz, nunchaku, shurikeny, a także takie wynalazki jak np. świecę dymną). Oprócz zadawania ciosów, nasz bohater potrafi również skakać, wspinać się po niektórych ścianach i zbierać walające się tu i ówdzie przedmioty. Ten ostatni czynnik okaże się zresztą w kilku momentach niezbędny, gdyż tylko posiadając odpowiednie rzeczy, będziemy mogli przeprawić się przez niektóre pułapki zastawione przez sługusów Kunitokiego na drodze do celu.

PeCetowa konwersja niemal w całości opiera się na oryginale przeznaczonym dla komputerów Commodore 64 i choćby z tego względu nie prezentuje się zbyt okazale. Skomplikowane sterowanie, które w pierwowzorze w całości opierało się na odpowiednich ruchach wykonywanych za pomocą joysticka, na klawiaturze okazuje się dla większości użytkowników przeszkodą nie do pokonania – zwłaszcza w kwestii walki, która jest szybka i wymaga od gracza nieustannych zmian ustawienia postaci.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,4 / 10 na podstawie 55 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Last Ninja: 12+