Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 grudnia 2016, 10:50

autor: Góral

Remake serii The Last Ninja w planach. W przyszłym roku ruszy zbiórka pieniędzy

Studio System 3 poinformowało, że w lutym 2017 roku na Kickstarterze rozpocznie się zbiórka pieniędzy na remake trylogii The Last Ninja. Poszczególne odsłony mają się doczekać ulepszonej grafiki, nowych lokacji, zagadek i nie tylko.

W 2015 roku informowaliśmy, że studio System 3 planuje stworzyć remake niegdyś słynnej gry The Last Ninja. Od tamtej pory nie docierały do nas nowe szczegóły w tej sprawie, ale wczoraj na Facebooku dewelopera opublikowano krótki komunikat. Potwierdzono w nim, że projekt żyje, a nawet znacznie się rozrósł. Z okazji zbliżających się 30. urodzin marki firma zamierza wypuścić składankę zawierającą nowe wersje nie jednej, a wszystkich trzech odsłon serii. Niestety to ciągle tylko założenia, gdyż o wszystkim zadecyduje zbiórka pieniędzy na Kickstarterze, która rozpocznie się 2 lutego 2017 roku. Studio obiecało, że jego szeregi zasili większa część ekipy odpowiedzialnej za oryginalne wydania, a 13 stycznia poznamy platformy docelowe, na których ukaże się (o ile akcja pójdzie zgodnie z planem) gra.

Deweloperzy chcą powrotu The Last Ninja. Wy też chcecie? - Remake serii The Last Ninja w planach. W przyszłym roku ruszy zbiórka pieniędzy - wiadomość - 2016-12-08
Deweloperzy chcą powrotu The Last Ninja. Wy też chcecie?
Powrót The Last Ninja:
  • 2 lutego 2017 roku rozpocznie się zbiórka pieniędzy na remake serii;
  • odświeżonych wersji mają doczekać się wszystkie trzy części;
  • deweloperzy planują wykorzystać technologię 3D, ale pozostać przy rzucie izometrycznym;
  • 13 stycznia 2017 roku poznamy docelowe platformy sprzętowe.

Wyjawiono także, że wszystkie części doczekają się dodatkowych lokacji, nowych zagadek oraz odświeżonego systemu walki. Natomiast jeżeli chodzi o grafikę, to twórcy planują pozostać przy rzucie izometrycznym, ale poziomy zostaną wykonane w 3D, co zaowocuje nie tylko ładniejszą oprawą, ale także możliwością przybliżania kamery. Niestety na ten moment to wszystko, co wiemy.

Przypominamy, że seria The Last Ninja odnosiła przed laty wielkie sukcesy, rozchodząc się łącznie w kilkunastu milionach egzemplarzy. Ostatnia część ukazała się jednak w 1991 roku i od tamtej pory co jakiś czas podejmowane są nieskuteczne próby wskrzeszenia marki. Last Ninja 4 powstawało z myślą o Commodore 64, ale zostało anulowane. Następny w kolejności był projekt zatytułowany po prostu Last Ninja (PC i PlayStation), który również został porzucony. Na PlayStation 2, Xboksie i GameCubie miało ukazać się Last Ninja: The Return/The Last Ninja - Return to Lin Fen Island, ale i w tym przypadku nie wyszło. Miejmy więc nadzieję, że tym razem się uda.

Seria The Last Ninja opowiada o przygodach wojownika Armakuniego, którego klan został zniszczony przez złego Kunitokiego. Nasz podopieczny postanawia się zemścić, udając się za oprawcą na wyspę Lin Fen, do Nowego Jorku i buddyjskiej świątyni. Rozgrywka opiera się głównie na eksploracji poszczególnych lokacji, rozwiązywaniu zagadek oraz oczywiście walce.