Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka The Last Ninja 2: Back with a Vengeance (PC)
OkładkaThe Last Ninja 2: Back with a Vengeance (PC)

The Last Ninja 2: Back with a Vengeance PC

Kolejna odsłona przygód ostatniego z przedstawicieli wojowników cienia. Zły szogun Kunitoki powraca i tym razem Armakuni musi zmierzyć się z nim na jego warunkach - w XX-wiecznym Nowym Jorku.

Akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Last Ninja 2: Back with a Vengeance Premiera PC

30maja1989

producent: System 3 wydawca: System 3

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Last Ninja 2: Back with a Vengeance

Mortal Kombat (1993)

International Karate

Shinobi (1988)

Po zwycięstwie nad złym szogunem Kunitokim, ostatni ninja – Armakuni, postanowił na nowo wskrzesić klan wojowników cienia i uratować od zapomnienia styl Ninjutsu. Gdy na wyspie Lin Fen pojawili się pierwsi adepci gotowi stawić czoła morderczym treningom, wszystko wskazywało na to, iż naszemu bohaterowi uda się przywrócić chwałę zakonowi. Jednakże zło, choć raz poskromione nie zostało ostatecznie zlikwidowane, o czym wkrótce Armakuni miał się osobiście przekonać. Podczas jednego z treningów, ostatni ninja został otoczony aurą nieznanego pochodzenia i zniknął wprost sprzed oczu zdziwionych uczniów. Ocknąwszy się, Armakuni wyczuł obecność Kunitokiego, jego odwiecznego rywala i sprawcę upadku zakonu wojowników cienia. Nie to jednak najbardziej zaniepokoiło naszego bohatera. Po krótkim rekonesansie okazało się, że Armakuni nie znajduje się w XII-wiecznej Japonii, ale w dużym, nowoczesnym, amerykańskim mieście.

Powrót Kunitokiego to oczywiście doskonała okazja do kontynuacji przygód naszego bohatera, tym razem w zupełnie mu obcym środowisku. Zanim jednak uda mu się po raz drugi zwalczyć pradawne zło, będzie musiał przebrnąć przez kilka dużych etapów, wyznaczających kolejne dzielnice Nowego Jorku, gdyż właśnie w tym mieście odbywa się akcja gry Last Ninja 2. W porównaniu z pierwowzorem, autorzy położyli większy nacisk na część przygodową. Armakuni będzie musiał znajdować i używać w odpowiednim miejscu rozmaitych przedmiotów. Pewnym utrudnieniem jest fakt, że nasz bohater może nosić tylko jedną rzecz naraz, należy więc skrupulatnie oceniać ich przydatność, tym bardziej, że część porozrzucanych tu i ówdzie klamotów to zwykła podpucha. Oczywiście, w Last Ninja 2 nie mogło zabraknąć elementów walki, wszak Armakuni to wojownik z krwi i kości. Bić będzie się trzeba niemal od samego początku, najpierw pięściami, później z wykorzystaniem charakterystycznego oręża (shurikenów, nunczako czy też miecza samurajskiego). Potyczki z bandziorami do najprostszych nie należą, głównie ze względu na to, że każdy z nich posiada dokładnie tyle samo energii co nasz bohater. Walka będzie więc długa i wyczerpująca, zwłaszcza na początku, kiedy wrogowie posiadają oręż w rękach a my nie. Rozgrywka podzielona jest na siedem dużych etapów. Wpierw trzeba wydostać się z Central Parku, później przemierzyć ulice Nowego Jorku, kanały, piwnice by znowu wydostać się na powierzchnię. Po wspięciu się na ogromny biurowiec odlatujemy śmigłowcem do położonej na obrzeżach miasta posiadłości, by tam stoczyć ostateczny pojedynek z Kunitokim.

Oprawa audiowizualna jest bardzo staranna i szczegółowa. W porównaniu do konwersji na inne komputery, PeCetowy odpowiednik nie musi się pod tym względem wstydzić. Akcja gry przedstawiona jest jak zwykle w rzucie izometrycznym, co czasami może sprawiać trudności w sterowaniu, ale i do tego szybko można się przyzwyczaić. Generalnie, Last Ninja 2 to pozycja dla maniaków gier zręcznościowych, którzy od czasu do czasu lubią solidnie pomyśleć.

Ocena użytkowników: 5,1 / 10 na podstawie 48 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Last Ninja 2: Back with a Vengeance: 16+

The Last Ninja 2: Back with a Vengeance Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 286
  • 640 KB RAM