Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Great Battles of Caesar (PC)

The Great Battles of Caesar PC

Trzecia gra z serii Wielkie Bitwy zawiera historyczną kampanię dziewięciu bitew wojsk Juliusza Cezara z Pompejuszem, który sprzeciwił się rządom cesarza wywołując wojnę domową w Imperium Rzymskim.

Strategiczne | turowe | 2D | strategiczne wojenne | starożytny Rzym

PC Windows
Okładka The Great Battles of Caesar (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

15kwietnia1998

Trzecia gra wojenna ze znanej serii The Great Battles opartej o doskonałe gry planszowe. Tym razem rozgrywamy dziewięć historycznych bitew pod dowództwem rzymskiego cesarza Juliusza Cezara. Do rozgrywki mamy takie pola bitwy jak Vercellae, Chaeronea, Bibracte, Sabis, Dyrrachium, Pharsalus, Ruspina, Thapus czy Munda, na których rzymskie wojska walczyły z Germanami , Gallami i Brytami, podbijając nowe tereny i powiększając terytorium Imperium Rzymskiego. Musimy również przeciwstawić się wojskom Pompejusza, który pragnąc przejąć rzymski tron wywołuje krwawą wojnę domową.

Możemy rozgrywać całą kampanię grając Rzymianami, lub pojedynczą bitwę wybierając dowolną stronę konfliktu. Jako Cezar musimy powstrzymać wojska Pompejusza, lub jako Pompejusz, wraz z jego poplecznikami, znaleźć sposób na pokonanie wojsk Cezara.

Gra została znacznie zmodyfikowana w porównaniu z poprzednimi tytułami z tej serii. Jednostki nie są już automatycznie ustawiane na początku scenariusza. Teraz możemy dowolnie rozstawić swoje wojska, które grupowane są w legiony. Zmieniono ustawienia taktyczne jednostek aby realniej oddawały działania wojsk rzymskich. Dodano fortyfikację oraz taktykę oblężniczą, oraz nowe jednostki takie jak rzymskie kohorty, numidyjscy łucznicy oraz germańska barbarzyńska kawaleria. Gra posiada także tryb multiplayer umożliwiający rozgrywkę dwóch osób w sieci LAN lub w Internecie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 2  

Nośnik: 1 CD

Wymagania wiekowe The Great Battles of Caesar

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Great Battles of Caesar

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 166MHz
  • 32MB RAM
Recenzja The Great Battles Collector's Edition

wiadomość18 maja 2001

Kolejnym materiałem zamieszczonym dziś na naszych stronach jest recenzja zestawu trzech, może nieco starszych, ale za to przedstawiających dużą wartość historyczną i wydanych w niezwykle atrakcyjnej cenie 29.90 PLN, turowych gier strategicznych – The Great Battles Collector’s Edition.