Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPS4Switch
Okładka The Cruel King and the Great Hero (PS4)
OkładkaThe Cruel King and the Great Hero (PS4)

The Cruel King and the Great Hero

Gra RPG a z elementami przygodówki. W The Cruel King and the Great Hero śledzimy losy dziewczynki imieniem Yuu oraz wielkiego smoka, który przygotowuje swą wychowankę do zostania tytułową wielką bohaterką.

RPG | fantasy | turowe | 2D | elementy przygodowe | baśń | side-scroll | smoki

The Cruel King and the Great Hero Premiera

11mar2022

PS4 Switch

Gry podobne do The Cruel King and the Great Hero

Child of Light

Cris Tales

Astria Ascending

The Cruel King and the Great Hero jest produkcją z pogranicza gier RPG oraz przygodówek. Tytuł został opracowany przez firmę Nippon Ichi Software, w której portfolio można znaleźć między innymi pokrewne stylistycznie i gatunkowo The Liar Princess and the Blind Prince.

Fabuła

The Cruel King and the Great Hero zabiera nas w podróż do fantastycznego świata. Przed laty pewnemu herosowi udało się pokonać smoka zwanego Okrutnym królem. Bohater nie zabił jednak pokonanego przeciwnika; zamiast tego pozbawił go jednego z jego rogów i pozwolił mu żyć, by mógł odkupić swoje winy. Mijały lata, w trakcie których dawni oponenci zakopali topór wojenny i stali się bliskimi przyjaciółmi. Kiedy rycerzowi zadano w boju śmiertelny cios, przed pożegnaniem się z życiem przykazał smokowi, by zajął się wychowaniem jego jedynej córki – Yuu. Od tej pory bestia opiekuje się dziewczynką, przygotowując ją do zostania tytułową wielką bohaterką, która będzie mogła stawić czoła Okrutnemu królowi, a więc jemu samemu.

Mechanika

W The Cruel King and the Great Hero akcję obserwujemy z boku. W trakcie rozgrywki przemierzamy fantastyczną krainę i realizujemy zadania stawiane przed bohaterką. Protagonistka musi walczyć z potworami (starcia toczą się w trybie turowym, po napotkaniu adwersarza jesteśmy przenoszeni na odrębną arenę), a także rozwiązywać pomysłowe zagadki środowiskowe i pokonywać różnorodne przeszkody terenowe. W miarę postępów Yuu zdobywa punkty doświadczenia i awansuje na kolejne poziomy. Ponadto zbierając przedmioty poukrywane w całej krainie, odblokowujemy dostęp do dodatkowych materiałów, które możemy oglądać w specjalnej galerii.

Nad naszymi poczynaniami nieustannie czuwa smok, który czasami dyskretnie służy pomocą Yuu (na przykład niszcząc napotykane przez nią bariery). Wieczorami olbrzymi gad i dziewczynka spędzają czas w swojej jaskini, opowiadając sobie o heroicznych czynach.

Kwestie techniczne

Ręcznie rysowaną grafikę gry The Cruel King and the Great Hero utrzymano w ciekawej stylistyce przywodzącej na myśli ilustrowane książki dla dzieci. Całość przypomina pod tym względem wcześniejsze dzieło studia – grę The Liar Princess and the Blind Prince.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI The Cruel King and the Great Hero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
PS4
Switch