Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka The Coffin of Andy and Leyley (PC)
OkładkaThe Coffin of Andy and Leyley (PC)

The Coffin of Andy and Leyley PC

Gra przygodowa w konwencji czarnej komedii z nutą horroru. W The Coffin of Andy and Leyley przejmujemy kontrolę nad rodzeństwem Ashley i Andrew Gravesami, którzy chcąc przetrwać, popełniają przestępstwa, dokonują aktów kanibalizmu oraz igrają z mrocznymi mocami.

Przygodowe | horror | 2D | humorystyczne | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Coffin of Andy and Leyley Premiera PC

wczesny dostęp

13października2023

październik2024

Steam

październik2024

producent: Kit9 Studio wydawca: Kit9 Studio

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do The Coffin of Andy and Leyley

Gibbous: A Cthulhu Adventure

Ib

Grim Fandango Remastered

The Coffin of Andy and Leyley jest utrzymaną w konwencji czarnej komedii grą przygodową, w której przejmujemy kontrolę nad rodzeństwem kanibali. Produkcja rozpoczęła żywot jako demo opracowane przez niezależnego dewelopera posługującego się pseudonimem Nemlei, a następnie do jej rozwoju dołączyło Kit9 Studio.

Fabuła

Głównymi bohaterami gry The Coffin of Andy and Leyley są Ashley oraz Andrew Graves. Rodzeństwo poznajemy w momencie, w którym zostaje ono uwięzione w swoim mieszkaniu na czas trwającej trzy miesiące kwarantanny. Sprawę komplikuje fakt, że protagoniści nie mają żadnych zapasów. Pewnego dnia brat i siostra są świadkami przywołania demona. Po tym jak przybysz z piekieł kradnie duszę ich sąsiada, przymierający głodem Andrew i Ashley postanawiają zjeść jego ciało.

W ten sposób rozpoczyna się przygoda, podczas której nasi podopieczni muszą robić wszystko, by ujść z życiem, co popycha ich do igrania z mrocznymi mocami oraz popełniania kolejnych zbrodni (nie tylko polegających na dokonywaniu aktów kanibalizmu). To, jak potoczą się ich losy, a także jak będzie wyglądać ich relacja, zależy od naszych poczynań i dokonywanych przez nas wyborów.

Mechanika

W The Coffin of Andy and Leyley akcję oglądamy z lotu ptaka w dwóch wymiarach. Opowieść jest podzielona na odcinki, a śledząc ją, przemierzamy lokacje, prowadzimy rozmowy i podejmujemy różnorodne decyzje, które rzutują na dalszy przebieg opowieści. Od czasu do czasu przychodzi nam rozwiązywać proste zagadki, aczkolwiek odgrywają one rolę drugoplanową. Gra pozwala nam przy tym przejmować kontrolę zarówno nad Ashley, jak i nad Andrew.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarową grafikę gry The Coffin of Andy and Leyley utrzymano w posępnej kreskówkowej stylistyce; w jej kolorystyce dominują odcienie brązu i szarości.

Ostatnia modyfikacja 26 lutego 2024

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.1 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

The Coffin of Andy and Leyley cena w dniu premiery: 45,99 PLN

Wymagania wiekowe The Coffin of Andy and Leyley: 18+

The Coffin of Andy and Leyley Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 300 MB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10