Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS5PS4Switch
Okładka Ib (PC)
OkładkaIb (PC)

Ib

Ib to japońska gra przygodowa w klimacie horroru, w której eksplorujemy koszmarny świat, gdzie obrazy z galerii sztuki stały się ciałem. Produkcja stanowi komercyjny remake starszej darmowej pozycji.

Przygodowe | horror | 2D | reedycje/remastery/remaki | indie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ib Premiera

10kwi2022

PC

9mar2023

Switch

14mar2024

PS4 PS5

producent: kouri wydawca: Playism Strona oficjalna

Ib to przygodówka utrzymana w klimacie horroru. Projekt opracował japoński deweloper znany jako kouri. Jest to komercyjny remake darmowej produkcji tego samego dewelopera, wydanej pierwotnie w 2012 roku.

Fabuła

Gra opowiada historię 9-letniej dziewczynki imieniem Ib. Pewnego dnia, podczas wycieczki z rodzicami do galerii sztuki, zostaje ona przeniesiona do koszmarnego wymiaru ożywionych obrazów. Co gorsza, jej życie zostaje powiązane z kwiatem róży i bohaterka umrze, jeśli spadną z niego wszystkie płatki.

Podróżując przez tę surrealistyczną krainę Ib szybko napotyka kompanów – dziewczynkę w swoim wieku imieniem Mary oraz młodego mężczyznę znanego jako Garry, oboje również niosący takie same magiczne róże. Ta trójka bohaterów będzie musiała znaleźć sposób na powrót do świata rzeczywistego.

Mechanika

Ib to gra przygodowa, w której wydarzenia obserwujemy z lotu ptaka. Podczas zabawy gracz eksploruje świat i rozwiązuje zagadki, polegające głównie na znajdowaniu sposobu obejścia blokad na trasie podróży lub unikania pułapek. Rozgrywkę wzbogacają również lekkie elementy zręcznościowe w postaci sekcji, gdzie musimy uciekać przez potworami.

W grze płatki róż pełnią rolę punktów życia. Możemy je stracić w wyniku ataków wrogów, kontaktu z pułapkami lub poprzez złe decyzje fabularne. Gdy liczba płatków spadnie do zera gra dobiega końca.

Dodatkowa atrakcją Ib jest spora nieliniowość fabuły, która, zależnie od decyzji gracza, oferuje kilka alternatywnych zakończeń.

Tryby gry

Gra posiada wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Ib oferuje prostą dwuwymiarową oprawę graficzną wykonaną w stylu przypominającym 32-bitowe japońskie RPG-i.

Ostatnia modyfikacja 19 kwietnia 2022

Tryb gry: single player  

Ib cena w dniu premiery: 46,99 PLN

Wymagania wiekowe Ib: 18+

Ib Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 400 MB HDD
  • Windows 10
PC
Switch
PS4
PS5