Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka The Ancients (PC)
OkładkaThe Ancients (PC)

The Ancients PC

Strategia turowa typu 4X, pozwalająca nam stanąć na czele prehistorycznego plemienia. W The Ancients dbamy o potrzeby członków naszej społeczności i eksplorujemy nowe terytoria, a także dokonujemy odkryć technologicznych oraz rozwijamy kulturę w wybranym kierunku.

Strategiczne | turowe | 4X | crowdfunding | indie | prehistoria

Kolekcja gier
Obserwuj grę

The Ancients Premiera PC

wczesny dostęp

5czerwca2024

Steam

5czerwca2024

producent: Gorilla SoftWorks wydawca: Camlann Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do The Ancients

Ancient Cities

Dawn of Man

Banished

The Ancients jest strategią turową typu 4X, w której przejmujemy kontrolę nad prehistorycznym plemieniem, zaś naszym zadaniem jest zapewnienie mu możliwości przetrwania epoki lodowcowej i rozwoju. Produkcja została opracowana przez niezależne tureckie studio Gorilla SoftWorks, a jej powstanie było możliwe między innymi dzięki udanej kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarter.

Gameplay

W The Ancients akcję oglądamy z lotu ptaka. Zabawa toczy się na mapie pokrytej heksagonalnymi polami, a w jej trakcie na naszych barkach spoczywa wszystko, co wiąże się z (prze)życiem prehistorycznego plemienia. Podczas rozgrywki wysyłamy członków społeczności na ekspedycje, by odkrywali nowe terytoria, każemy im gromadzić surowce i pożywienie, a także zapewniamy im prowizoryczne schronienia.

Zagrożenia czyhają tu niemal na każdym kroku. Niebezpieczeństwo stanowią zarówno pory roku oraz charakterystyczne dla nich warunki atmosferyczne (na czele z zimnem czy suszami), jak i grasujące po okolicy drapieżniki. Z uwagi na fakt, że zwierzęta mogą też być źródłem pożywienia, nasi podopieczni powinni regularnie polować.

W miarę postępów nie tylko odkrywamy nowe regiony, poznając charakterystyczną dla nich faunę i florę oraz ich mieszkańców (z którymi możemy nawiązywać relacje), lecz również zajmujemy się rozwojem technologicznym i dokonujemy pierwszych, dość prymitywnych odkryć. Choć rozpoczynamy skromnie, to z czasem nasze plemię zaczyna dysponować szerokim wachlarzem broni i narzędzi, a także tworzy coraz bardziej solidne schronienia.

Mamy tu na głowie również kwestie kulturowe. Gra pozwala nam zdecydować o trzech nadrzędnych wartościach naszego plemienia (jak spokój, wolność i równość bądź brutalność, autorytarność oraz hierarcha społeczna), a także o obranym przez nie kierunku w kwestiach związanych z przywództwem, religią, wspólnotą i moralnością. Dzięki tym ostatnim w miarę postępów nasza społeczność może wykształcić własny język i wspólną tożsamość czy wypracować własne idee, wierzenia i system religijny, a także stworzyć określony typ kultury (matriarchalny, patriarchalny, monogamiczny lub poligamiczny).

Ostatnia modyfikacja 5 czerwca 2024

Tryb gry: single player  

The Ancients cena w dniu premiery: 71,99 PLN

Wymagania wiekowe The Ancients: 12+

The Ancients Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo E4300 1.8 GHz / AMD Athlon X2 4450e 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 768 MB GeForce 8800 GTX / 1 GB Radeon HD 3850 lub lepsza
  • 6 GB HDD
  • Windows 7