Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneSwitchPCPS4
Okładka Swords & Soldiers II: Shawarmageddon (Switch)

Swords & Soldiers II: Shawarmageddon

Ulepszona wersja Swords & Soldiers II, ciekawego połączenia side-scrollowej gry akcji, RTS-a oraz tower defense. W Swords & Soldiers II: Shawarmageddon bierzemy udział w starciach jeden na jednego, a naszym zadaniem jest zniszczenie fortecy wroga, zanim on zniszczy naszą.

Strategiczne | RTS | humorystyczne | elementy zręcznościowe | multiplayer | indie | side-scroll

Okładka Swords & Soldiers II: Shawarmageddon (Switch)

data premiery gry:

6lis2018

PC PS4

1mar2019

Switch

Swords & Soldiers II: Shawarmageddon łączy elementy side-scrollowej gry akcji i RTS-a oraz pozycji typu tower defense. Tytuł stanowi ulepszoną i rozbudowaną wersję Swords & Soldiers II z 2015 roku, a za jego opracowaniem stoją autorzy oryginału – niezależne studio Ronimo Games.

Fabuła

Swords & Soldiers II: Shawarmageddon opowiada historię Rudobrodego znanego z pierwszej części serii. W trakcie rozgrywki towarzyszymy herosowi i jego świcie krzepkich wikingów w przygodach, które wiodą ich przez perskie pustynie aż do samego piekła.

Mechanika

W Swords & Soldiers II: Shawarmageddon akcję obserwujemy z boku. Filarem gry są starcia jeden na jednego; każdy z uczestników batalii posiada własną fortecę, a jego celem jest zdobycie twierdzy należącej do przeciwnika. By pokonać swojego adwersarza, gracz musi pozyskiwać złoto i manę, rozwijać bazę oraz rekrutować żołnierzy, których następnie posyła do walki z siłami nieprzyjaciela. Dodatkowo swoich podkomendnych może wspomagać rozmaitymi zaklęciami.

Tryby gry

Swords & Soldiers II: Shawarmageddon oferuje kampanię fabularną; samotnicy szukający dodatkowego wyzwania mogą ponadto spróbować swoich sił w próbach czasowych oraz realizować opcjonalne cele misji.

W produkcji zaimplementowano również internetowy tryb multiplayer, w którym gracze mogą poprowadzić do boju tak wikingów, jak i wojska perskie oraz armie demonów. Każda ze stron konfliktu dysponuje własnym zestawem jednostek i zaklęć oraz drzewem technologicznym; poza tym może samodzielnie skomponować armię, którą wspomaga wybranymi przez siebie zaklęciami. Co ciekawe, oczekiwanie na rozpoczęcie właściwej rozgrywki umilają rozmaite minigry lub szybkie starcia ze sztuczną inteligencją.

Kwestie techniczne

W porównaniu z pierwowzorem z 2015 roku, Swords & Soldiers II: Shawarmageddon może się pochwalić nie tylko wyższą jakością grafiki i obecnością wyżej wspomnianego, internetowego multiplayera, lecz również dodatkowymi mapami oraz ulepszeniami w kampanii dla pojedynczego gracza.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Swords & Soldiers II: Shawarmageddon

Klasyfikacja PEGI Swords & Soldiers II: Shawarmageddon

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Swords & Soldiers II: Shawarmageddon

PC Windows

Rekomendowane: Dual Core, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Dual Core, 2 GB RAM, karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/10

PC
PS4
Switch