Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS3X360PC
Okładka Switchball (X360)

Switchball

Połączenie gry logicznej oraz zręcznościówki, wzorowane na takich produkcjach, jak chociażby "Ballance". Sterujemy kulką, próbując pokonywać znajdujące się na planszy przeszkody.

Zręcznościowe

Okładka Switchball (X360)

data premiery gry:

26cze2007

PC

7lis2007

X360

11lut2010

PS3
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Switchball jest połączeniem zręcznościówki oraz rozbudowanej gry logicznej. Zadaniem gracza jest odpowiednie prowadzenie widocznej na ekranie kulki, tak aby dotrzeć do strefy wyjścia. Po drodze należy oczywiście wysilać szare komórki, tak aby na bieżąco radzić sobie z napotykanymi problemami. Tytuł ten w bardzo oczywisty sposób nawiązuje do takich gier jak Ballance (PC), czy chociażby Kororinpa: Marble Mania (Wii). Elementem odróżniającym Switchball od wymienionych wyżej pozycji jest między innymi wyjątkowo szczegółowa grafika. Producent zadbał też o to, aby prowadzoną kulę bezpośrednio wykorzystywać do rozwiązywania różnorakich zagadek.

Podobnie jak w wielu innych grach z tego gatunku, sterowana przez gracza kuleczka może podlegać modyfikacjom, zmieniając swoje właściwości fizyczne. Przykładowo, może się ona przeistoczyć w metalową kulkę, tak aby dociążyć pokonywane w danym momencie przeszkody, bądź też przepchnąć napotkane obiekty. Tego typu modyfikacji jest oczywiście więcej (powerball, airball i standardowy marbleball). Do przeprowadzania modyfikacji wykorzystuje się specjalne stacje dokujące.

Autorzy gry zadbali w sumie o trzydzieści różnych poziomów, rozgrywanych w pięciu światach (Skyworld, Iceworld, Caveworld, Cloudworld oraz Lavaworld). Kolejne plansze są coraz trudniejsze, wymagając złożonego planowania kolejnych posunięć. Gracz w trakcie zabawy napotyka ponad czterdzieści różnego rodzaju utrudnień. Mogą to być między innymi spychające go z ustalonej ścieżki wiatraki, ogromne działa, czy magnesy.

Oprócz klasycznego trybu zabawy przygotowano także wyzwania czasowe, w których najbardziej liczy się oczywiście szybkie dotarcie do strefy końcowej. Ponadto swój wynik można przesłać na odpowiednią stronę internetową, porównując swoje osiągnięcia z wynikami innych graczy. Wizualnie Switchball prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Bardzo ładnie wykonano zarówno tła, jak i znajdujące się na planszy obiekty. Sterowanie kulką jest jednak bardzo uproszczone, dzięki czemu gra powinna zainteresować także początkujących sympatyków tego typu produkcji.

Switchball początkowo jako niezbyt rozbudowane demo dodawany był do kart firmy AGEIA. Z czasem zdecydowano się jednak na wydanie pełnoprawnej, komercyjnej wersji tego programu, przygotowując grę na dwie platformy docelowe. Switchball ukazał się na komputery osobiste oraz konsole Xbox 360. W przypadku urządzeń Microsoftu gra ta rozprowadzana jest w ramach usługi Xbox Live Arcade.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 4,4 / 10 na podstawie 41 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Gry podobne do Switchball

Klasyfikacja PEGI Switchball

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Switchball

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
Switchball i Word Puzzle od jutra w ofercie Xbox LIVE Arcade
Switchball i Word Puzzle od jutra w ofercie Xbox LIVE Arcade

wiadomość6 listopada 2007

Microsoft jak zwykle w środę powiększy ofertę Xbox LIVE Arcade o kolejne produkcje. Tym razem z najnowszej aktualizacji powinni być zadowoleni miłośnicy łamigłówek.

Podczas E3 Sierra zaprezentuje trzy nowe gry
Podczas E3 Sierra zaprezentuje trzy nowe gry

wiadomość9 lipca 2007

Dowiedzieliśmy się, że ekipa odpowiedzialna z wydanie takich tytułów, jak Carcassonne i Assault Heroes, należących do oferty usługi Xbox Live Arcade zamierza wypuścić trzy kolejne gry, mające wejść w jej skład. Jeszcze w tym tygodniu, podczas targów E3 pracownicy firmy Sierra zaprezentują następujące produkcje: Battlestar Galactica, Commanders: Attack! i Switchball.

PC
X360
PS3