Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

PvP - Gry Strategiczne

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku strategiczne o tematyce PvP ułożone według popularności.

Gry strategiczne. Gatunek gier, w których zwycięstwo uzależnione jest od strategii i taktyki, jaką obierze gracz. Głównym zadaniem w tych grach jest odpowiednie dowodzenie podległymi zasobami (oddziałami wojskowymi, pracownikami cywilnymi etc.), aby pokonać przeciwnika lub osiągnięć inny wyznaczony cel. Rozgrywka może być prowadzona w turach lub w czasie rzeczywistym (RTS – Real-time strategy). Gatunek ten reprezentują także różnego rodzaju gry ekonomiczne i tzw. tycoony.

Strategiczne
PvP
PC
PC Windows10 WWW4
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 42
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE2
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android8 Apple iOS8 Windows Phone3
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Age of Empires Online
Age of Empires Online

Strategiczne 16 sierpnia 2011

Kolejna odsłona niezwykle popularnej serii gier strategicznych, opracowana przez studio Gas Powered Games z myślą o sieciowej rozgrywce. Gracz wciela się w rolę przywódcy wybranej przez siebie nacji, którego zadaniem jest rozbudowa własnego miasta, pozyskiwanie surowców, opracowywanie nowych technologii oraz wystawienie jak największej armii i ekspansja na nowe terytoria.

PC

Elvenar
Elvenar

Strategiczne 8 kwietnia 2015

Przeglądarkowa strategia MMO od twórców popularnych Plemion. W Elvenar gracze stają po stronie ludzi lub elfów i próbują stworzyć dobrze prosperujące miasto. Każda z dwóch ras wykorzystuje odmienne technologie, wygląd budynków i jednostek, a także nieco inną filozofię rozgrywki. Przykładowo, elfy żyją w harmonii z naturą, praktykując magię i współistniejąc z innymi fantastycznymi istotami, podczas gdy ludzie to raczej ambitni inżynierowie, którzy korzystają ze średniowiecznego oręża.

WWW

Etherlords (Arena)
Etherlords (Arena)

Strategiczne 3 września 2014

Turowa gra strategiczna, osadzona w fantastycznym uniwersum cyklu Etherlords. Podczas zabawy tworzymy swoją własną drużynę herosów oraz potworów o zróżnicowanych umiejętnościach i toczymy pojedynki z siłami zła, wyzwalając kolejne krainy spod panowania Bogini Chaosu.

ANDiOS

Battle Islands: Commanders
Battle Islands: Commanders

Strategiczne 14 lutego 2017

Prosta strategia czasu rzeczywistego zorientowana na szybkie pojedynki multiplayer, zrealizowana w modelu free-to-play. Battle Islands: Commanders zostało stworzone przez doświadczony zespół DR Studios i jest rozwinięciem formy wydanego w 2013 roku pierwowzoru o nazwie Battle Islands. Gra stawia na uproszczenie klasycznego modelu RTS, wzbogacając go jednocześnie o elementy znane z karcianek i gier typu tower defense.

PCPS4XONE

Battle Ages
Battle Ages

Strategiczne 12 listopada 2015

Strategia czasu rzeczywistego dystrybuowana w modelu free-to-play. Produkcja, będąca dziełem zespołu DR Studios, pozwala graczom na przeprowadzenie cywilizacji przez kolejne etapy rozwoju: od epoki kamienia przez starożytność, średniowiecze i renesans, aż po końcówkę XIX wieku. Na starcie otrzymujemy do dyspozycji prostą osadę, która z czasem nie tylko zwiększa rozmiary, lecz także wzbogacana jest o nową zabudowę.

PS4XONEANDiOS

Heroes of Dragon Age
Heroes of Dragon Age

Strategiczne 5 grudnia 2013

Figurkowa gra bitewna osadzona w uniwersum fantasy popularnej serii cRPG studia BioWare. Za jej powstanie odpowiada ekipa EA Capital Games. Tytuł jest oparty na modelu free-to-play z mikropłatnościami. Heroes of Dragon Age pozwala graczom stworzyć własną drużynę bohaterów, złożoną z postaci znanych z pełnoprawnych odsłon cyklu Dragon Age. Tutaj występują oni w formie wirtualnych figurek, które wystawiamy do boju przeciwko oddziałowi rywala niczym w klasycznych grach stołowych.

ANDiOSWWW

Hugo Troll Wars
Hugo Troll Wars

Strategiczne 19 listopada 2013

Pierwsza gra strategiczna w historii cyklu Hugo. Nasz bohater jako król trolli staje na czele swej armii, aby stawić czoła odwiecznej przeciwniczce – czarownicy Scylli. Mechanika zabawy łączy w sobie elementy gier RTS oraz tower defence. Całość wzbogacono elementami społecznościowymi i możliwością rywalizacji w trybie PvP.

PCWWW

Crush Online
Crush Online

Strategiczne 10 października 2016

Opracowana przez koreańskie studio JoyImpact gra MMO, koncentrująca się na dynamicznych pojedynkach PvP, zrealizowanych w stylu znanym z League of Legends oraz Dota 2. Akcja Crush Online osadzona została w fantastycznym świecie Gaia, zamieszkanym przez trzy walczące o wpływy frakcje. Przystępując do zabawy, wybieramy jedną z nich i tworzymy bohatera, który w toku rozgrywki będzie się rozwijał i korzystał ze sporego arsenału zróżnicowanych broni.

PC

Might & Magic Showdown
Might & Magic Showdown

Strategiczne prace wstrzymane

Taktyczna gra bitewna w fantastycznym uniwersum Might & Magic, opracowana przez zespół Fun House, wydzielony w strukturach studia Ubisoft Montreal. Choć tytuł oferuje kampanię fabularną dla pojedynczego gracza, pełni ona wyłącznie rolę treningową. Filar Might & Magic SHOWDOWN stanowią bowiem szybkie, multiplayerowe pojedynki PVP na planszach stylizowanych na stołowe gry bitewne.

PC

The Ember Conflict
The Ember Conflict

Strategiczne 4 czerwca 2015

Mobilna strategia czasu rzeczywistego, będąca debiutancką produkcją studia Substantial Games. The Ember Conflict osadzone jest w krainie fantasy, jednak w odróżnieniu od wielu podobnych produkcji gra nie oferuje kampanii fabularnej, w całości skupiając się na rozgrywce multiplayer w wariantach 1 na 1 i 2 na 2. Bitwy są krótkie, gdyż trwają maksymalnie po kilka minut. System sterowania w The Ember Conflict oparto na gestach, a dowodzenie oddziałami odbywa się poprzez rysowanie linii na ekranie.

ANDiOS

Brawl of Ages
Brawl of Ages

Strategiczne 12 września 2017

Darmowa gra strategiczna, łącząca cechy karcianek, RTSów, oraz tytułów z gatunku MOBA. Produkcja BNA Studios umożliwia branie udziału w 3-5 minutowych pojedynkach PvP, w których każdy z graczy wysyła na przeciwnika różnego rodzaju maszkary, starając się zniszczyć jego bazę. Zwycięstwo osiąga się poprzez unicestwienie Tronu adwersarza – jego głównej wieży, bronionej przez dwie mniejsze wieżyczki obronne.

PC

Plunder Pirates
Plunder Pirates

Strategiczne 13 czerwca 2014

Osadzona w pirackich klimatach strategia MMO, w której stajemy na czele grupy nieustraszonych korsarzy, a naszym zadaniem jest rozbudowa bazy i zdobywanie nowych terytoriów. Podczas gry zajmujemy się wznoszeniem i ulepszaniem budynków, gromadzeniem surowców oraz rozwijaniem nowych technologii. Ważnym elementem rozgrywki jest tryb multiplayer z rywalizacją PvP i możliwością zakładania gildii.

ANDiOSWP

Infinitum: Battle for Europe
Infinitum: Battle for Europe

Strategiczne 21 kwietnia 2015

Opracowana przez czeskie studio Allodium przeglądarkowa strategia MMO, rozgrywająca się w alternatywnej rzeczywistości współczesnej Europy i będąca kontynuacją debiutanckiej gry studia z 2011 roku. W Infinitum: Battle for Europe rywalizacja toczy się na olbrzymiej, wiernie odwzorowanej mapie Europy, na której znalazło się blisko 15 tysięcy miast.

WWW

Heroes of Order & Chaos
Heroes of Order & Chaos

Strategiczne 21 listopada 2012

Spin-offowa odsłona popularnego mobilnego MMORPG Order & Chaos Online, zrealizowana w formie typowej gry MOBA, koncentrującej się na trybach PvP oraz kooperacji. W zabawie mogą brać udział 3- lub 5-osobowe drużyny graczy, a celem każdej z nich jest rozwój własnej bazy i zrównanie z ziemią siedziby przeciwnika. W grze dostępny jest także wariant rozgrywki solowej.

PCANDiOSWP

Transformers: Battle Tactics
Transformers: Battle Tactics

Strategiczne 30 stycznia 2015

Gra bitewna na licencji popularnych Transformerów. W produkcji japońskiego studia DeNa budujemy własną drużynę robotów i przystępujemy do drużynowych potyczek rozgrywanych z podziałem na tury. Do dyspozycji otrzymujemy szeroki wybór Transformerów: blisko 100 Autobotów i Deceptikonów, na czele z tak ikonicznymi bohaterami jak Optimus Prime, Megatron, Starscream czy Bumblebee.

ANDiOS

Aerena: Clash of Champions
Aerena: Clash of Champions

Strategiczne 7 maja 2014

Aerena: Clash of Champions reprezentuje gatunek taktycznych strategii turowych. Tworzymy kilkuosobową drużynę z dostępnej puli czempionów i na pokładzie własnego statku odwiedzamy razem z nią podniebne areny, by toczyć starcia, w których nagrodą jest dostęp do potężnego surowca zwanego Aether. Gra została osadzona w realiach łączących steampunk i dieselpunk.

PC

Sudden Crisis
Sudden Crisis

Strategiczne prace wstrzymane

Osadzona w realiach science-fiction, sandboksowa strategia MMO, luźno zainspirowana twórczością Isaaca Asimova (cykl Fundacja). Zabawa toczy się w otwartym świecie, w pełni kształtowanym przez poczynania graczy, a naszym zadaniem jest stworzenie potężnego gwiezdnego imperium. W zależności od preferencji, cel ten możemy osiągnąć przez dyplomację, inteligencję, potęgę ekonomiczną lub siłę militarną.

PC

Age of Cavemen
Age of Cavemen

Strategiczne 18 sierpnia 2015

Społecznościowa gra strategiczna, stworzona przez polskie, niezależne studio Fuero Games. Gracze stają przed koniecznością rozbudowy osady, zadbania o odpowiednie zaplecze technologiczne i wytrenowania potężnej armii – z uwagi na fakt, że akcja omawianej produkcji toczy się w fantastycznej wersji czasów prehistorycznych, obok standardowych jednostek występują choćby oswojone dinozaury.

ANDiOSWP

Sick City
Sick City

Strategiczne prace wstrzymane

Drużynowa gra taktyczna z elementami RTS-a, stworzona przez firmę Roccat Games Studio z myślą o wieloosobowej rozgrywce. Filar tej produkcji stanowią multiplayerowe starcia, w których naprzeciw siebie stają dwie czteroosobowe drużyny. Źródłem inspiracji dla deweloperów były zarówno kultowe gry taktyczne pokroju serii Commandos i Company of Heroes, jak i tuzy święcącego triumfy popularności gatunku MOBA.

PC