Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Strangeland (PC)
OkładkaStrangeland (PC)

Strangeland PC

Przygodówka typu point & click, opracowana przez zespół Wormwood Studios. W Strangeland gracz wciela się w mężczyznę dotkniętego amnezją, który budzi się w samym środku psychodelicznego karnawału.

Przygodowe | point-and-click | horror | 2D | indie

Strangeland Premiera PC

25maja2021

Steam

25maja2021

producent: Wormwood Studios wydawca: Wadjet Eye Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Strangeland

Syberia

Tormentum: Dark Sorrow

Bad Dream: Coma

Strangeland to kolejna przygodówka typu point & click w portfolio zespołu Wormwood Studios – niezależnych deweloperów, których dorobek obejmuje ciepło przyjętą Primordię. Produkcja powstała z myślą o platformie PC, a twórcy wykorzystali w niej pomysły opracowane na potrzeby wcześniejszych, od dłuższego czasu martwych projektów (jak Trenchmouth i Cloudlands).

Fabuła

W Strangeland gracze wcielają się w mężczyznę dotkniętego amnezją, który pewnego dnia budzi się w samym środku psychodelicznego karnawału. Niedługo później jest świadkiem samobójstwa złotowłosej kobiety, która dla jego dobra rzuca się do studni bez dna. Protagonista postanawia dowiedzieć się, co się dzieje, co jest o tyle trudne, że cyrkowe namioty i zapyziałe budki są zamieszane przez nie do końca normalne osobistości, jak złośliwe kruki, pozbawiony oczu skryba czy ożywiony piec. Jakby tego było mało, sprawy szybko zataczają koło – niczym w filmowym Dniu świstaka kobieta raz po raz skacze do bezkresnej otchłani. Bohater dochodzi do wniosku, że stoi za tym mroczna istota okupująca szczyt kolejki górskiej, z którego nieustannie dobiega przeraźliwy jazgot.

Mechanika

W wydanym na platformie PC Strangeland akcję ukazano w widoku izometrycznym. Podobnie jak w wyżej wspomnianej Primordii, w trakcie rozgrywki zajmujemy się przede wszystkim przemierzaniem lokacji, prowadzeniem rozmów z postaciami neutralnymi (które często posiadają cenne informacje i mogą, choć nie muszą, podzielić się nimi), kolekcjonowaniem przedmiotów oraz rozwiązywaniem zagadek logicznych i środowiskowych.

Kwestie techniczne

Dwuwymiarowa grafika Strangeland została wykonana w technice pixel art; całość utrzymano w przygnębiającej stylistyce i okraszono oszczędną kolorystyką, dzięki czemu sfera wizualna gry dobrze komponuje się z ponurym klimatem budowanym zarówno przez soundtrack, jak i przez liczne odwołania do twórczości Edgara Allana Poego.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 6.2 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Strangeland cena w dniu premiery: 53,99 PLN

Wymagania wiekowe Strangeland: 16+

Strangeland Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/7/8/10