Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGANDiOS
Okładka Star Wars: Uprising (AND)

Star Wars: Uprising

Opracowane przez firmę Kabam mobilne RPG akcji, osadzone w uniwersum kultowej sagi Gwiezdnych wojen. Akcja gry osadzona została tuż po wydarzeniach znanych z Powrotu Jedi.

RPG | science fiction | Star Wars | RPG akcji

Gra przestała działać 17 listopada 2016

Okładka Star Wars: Uprising (AND)

producent: Kabam

wydawca: Kabam

Strona oficjalna

data premiery gry:

10wrz2015

iOS AND

Star Wars: Uprising to wydane na Androida zręcznościowe RPG osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Produkcję opracowało studio Kabam, czyli jedna z najbardziej pracowitych ekip związanych z rynkiem gier mobilnych, casualowych i free-to-play. Deweloper ten ma na swoim koncie takie tytuły jak Fast & Furious: Legacy, MARVEL Contest of Champions, The Lord of the Rings: Legends, Imperium: Galactic War czy też The Hobbit: Kingdoms. Star Wars: Uprising udostępniane jest w sklepie Google Play za darmo, jednak podczas rozgrywki możemy nabywać pewne elementy, wydając prawdziwe pieniądze. Aplikacja wymaga do działania urządzenia działającego pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.0 albo nowszej.

Historia

Star Wars: Uprising przenosi nas w okres wkrótce po zakończeniu wydarzeń z Powrotu Jedi. Rebelia wygrała bitwę o Endor, a Imperator Palpatine zginął. Nie znaczy to jednak, że wraz z jego śmiercią całe Imperium uległo natychmiastowej dezintegracji. Wielu ambitnych dowódców nie zamierza pozwolić rozpaść się temu tworowi i podejmują oni próby konsolidacji tego, co pozostało. Na barki graczy spada obowiązek pokrzyżowania tych planów. Większość akcji toczy się w Anoat, czyli sektorze w skład którego wchodzi m.in. lodowa planeta Hoth czy kolonia górnicza Burnin Konn. Podczas zabawy odwiedzimy jednak również Miasto w Chmurach.

Mechanika

Wydarzenia przedstawiane w Star Wars: Uprising na platformę AND i iOS obserwujemy z kamery umieszczonej wysoko nad głową bohatera. Większość zabawy sprowadza się do walki z siłami Imperium w stylu podobnym do produkcji hack-n-slash. Gra nastawiona jest głównie na tryb kooperacyjny, w którym kilku graczy łączy siły przeciwko hordom wrogów.

Star Wars: Uprising pozwala na wykreowanie własnego bohatera i pod tym względem gra oferuje duży wybór ras, klas i umiejętności, tak abyśmy mogli stworzyć wymarzoną postać. Nie zabrakło także systemu rozwoju, pozwalającego ulepszać statystyki i zdolności wojowników za pomocą gromadzonych punktów doświadczenia.

Świat gry żyje własnym życiem. Poza kooperacyjnymi misjami możemy także brać udział w wojnach między frakcjami graczy, których wynik kształtuje w jakim kierunku rozwinie się sytuacja w wirtualnym uniwersum i jakie przygody oraz lokacje są udostępniane w kolejnych aktualizacjach.

Kwestie techniczne

Star Wars: Uprising na platformę AND i iOS oferuje wysokiej jakości, trójwymiarową oprawę graficzną. Została ona utrzymana w kreskówkowym stylu, jednak deweloperom udało się zachować klimat Gwiezdnych Wojen.

Minirecenzja Star Wars: Uprising – rewolucja… ale tylko z nazwy

PLUSY:
  • Nowy (jak na Star Wars) gatunek;
  • Przyjemna dla oka, trójwymiarowa oprawa graficzna.
MINUSY:
  • Wtórność i powtarzalność;
  • Wbrew zapowiedziom, płytka i nie wnosząca nic nowego do uniwersum fabuła;
  • System mikropłatności, wpływający na płynność rozgrywki.

Podobnie jak większość najpopularniejszych marek filmowych, także i uniwersum Gwiezdnych Wojen może pochwalić się raczej zmiennym szczęściem w kwestii powstałych na jego licencji gier. Wśród kilkudziesięciu produkcji były więc zarówno gry bardzo dobre (np. Knights of the Old Republic, Shadows of the Emire czy Jedi Knight: Dark Forces II), jak i te, które nigdy nie powinny były się ukazać. Sytuacji z całą pewnością nie poprawił rozrastający się rynek mobilny, gdzie o naprawdę dobrą grę jest chyba jeszcze trudniej, niż na platformach stacjonarnych.

Trzeba przyznać, że wobec szumnych zapowiedzi twórców ze studia Kabam Games, ich produkcja Star Wars: Uprising rozbudziła spore nadzieje wśród spragnionych świeżej rozrywki fanów mieczy świetlnych oraz blasterów. Pod względem fabularnym mieliśmy otrzymać swoisty łącznik pomiędzy klasyczną, szóstą częścią sagi (Powrót Jedi) a powstającą właśnie siódmą (Przebudzenie Mocy). Sama rozgrywka miała zaś być swoistą rewolucją i czymś wyjątkowym dla każdego fana Star Wars. Otrzymaliśmy ni mniej ni więcej dość klasycznego, mobilnego dungeon crawlera, przypominającego pod względem mechaniki serię Dungeon Hunter firmy Gameloft. I w zasadzie wszystko by się zgadzało, gdyż tego typu gry w świecie Gwiezdnych Wojen jak dotąd nie mieliśmy…

Niestety jednak słowo „klasyczny” nie oznacza w tym wypadku wzorcowego wykorzystania klasycznych schematów, lecz wręcz przeciwnie: wtórność i wiejącą z ekranu nudę. Pomijając dość zachęcający kreator postaci, gdzie możemy stworzyć swojego bohatera, modyfikując jego rasę, płeć i wygląd – sama rozgrywka sprowadza się w zasadzie do ciągłego powtarzania tych samych czynności i realizacji kolejnych, podobnych do siebie (także pod względem wizualnym) misji. Niby możemy podróżować po różnych planetach, integrować się ze społecznością i bawić w trybie kooperacji, jednak całość sprowadza się w zasadzie wyłącznie do wykonywania w kółko tego samego, czyli strzelania na oślep, wykorzystywania (od czasu do czasu) specjalnych umiejętności postaci oraz otwierania kolejnych skrzynek z nagrodami. Po misji odwiedzamy sklep, dobieramy lepszy pancerz lub broń i cała zabawa zaczyna się w zasadzie od nowa…

Pod względem fabularnym (szumnie zapowiadany łącznik) gra nie oferuje też w zasadzie niczego, co w istotny sposób wpływałoby na uniwersum Gwiezdnych Wojen, stanowiąc jednocześnie gratkę dla wszystkich fanów marki. Fabuła jest płytka i osnuta w zasadzie wokół informacji dementującej śmierć Imperatora oraz konfliktu między kartelami i szturmowcami w tle. Nie znajdziemy w niej żadnych interesujących wątków, ani nowych, ciekawych postaci. Czarę goryczy w grze dopełnia znienawidzony przez graczy model free-to-play z kilkoma rodzajami alternatywnych walut. Mimo, że nie jest on przesadnie ekspansywny, to jednak wpływa na całą mechanikę oraz płynność rozgrywki i skutecznie zapobiega prawdziwemu wciągnięciu się w grę – nawet tym, którzy bardzo by się o to starali.

W zasadzie jedyną pozytywną cechą Star Wars: Uprising jest stojąca na dobrym poziomie oprawa gry. Poszczególne poziomy są do siebie dość podobne i nie zostały odpowiednio zróżnicowane pod względem stylistycznym, jednak sama grafika gry jest w pełni trójwymiarowa, kolorowa i przyjemna dla oka. Produkcję studia Kabam z pewnością można by ocenić nieco wyżej, patrząc z perspektywy kogoś, kto nie jest oddanym fanem Gwiezdnych Wojen i pomijając całą otoczkę marketingową, która rozbudziła w graczach dość wygórowane oczekiwania. W tym wypadku jednak szumne zapowiedzi twórców, mające na celu zareklamowanie ich powstającego dzieła, okazały się strzałem w kolano.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Gry podobne do Star Wars: Uprising

Wymagania wiekowe Star Wars: Uprising

12+

Star Wars: Uprising - premiera mobilnego RPG akcji
Star Wars: Uprising - premiera mobilnego RPG akcji

wiadomość10 września 2015

W usługach App Store i Google Play zadebiutowała gra Star Wars: Uprising, czyli RPG akcji, którego kampania toczy się wkrótce po zakończeniu filmu Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi.

Star Wars: Uprising – hack'n'slash w świecie Gwiezdnych wojen na pierwszym gameplayu
Star Wars: Uprising – hack'n'slash w świecie Gwiezdnych wojen na pierwszym gameplayu

wiadomość9 lipca 2015

We wrześniu dojdzie do premiery Star Wars: Uprising – oczekiwanego mobilnego hack'n'slasha w świecie Gwiezdnych wojen. Studio Kabam, pracujące od pewnego czasu nad grą, udostępniło właśnie pierwsze nagranie z fragmentami rozgrywki.

Star Wars: Uprising - zapowiedziano RPG akcji osadzone w czasach po Powrocie Jedi
Star Wars: Uprising - zapowiedziano RPG akcji osadzone w czasach po Powrocie Jedi

wiadomość6 czerwca 2015

Studio Kabam ogłosiło, że pracuje nad Star Wars: Uprising, czyli osadzoną w realiach Gwiezdnych Wojen mobilną grą action-RPG, której akcja toczyć się będzie po wydarzeniach z Powrotu Jedi.

iOS
AND