Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 10 września 2015, 11:35

autor: Adrian Werner

Star Wars: Uprising - premiera mobilnego RPG akcji

W usługach App Store i Google Play zadebiutowała gra Star Wars: Uprising, czyli RPG akcji, którego kampania toczy się wkrótce po zakończeniu filmu Gwiezdne Wojny: Powrót Jedi.

W tym toku Gwiezdne Wojny powrócą na ekrany kin, więc nic dziwnego, że rynek mobilny jest ostatnio wręcz zasypywany nowymi produkcjami osadzonymi w tym uniwersum. Właśnie zadebiutowała najnowsza z tych gier, czyli RPG akcji zatytułowany Star Wars: Uprising.

Star Wars: Uprising ukazało się w wersjach na systemy iOS i Android. Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Nowy hack'n'slash zaplanowany został jako jeden z fabularnych pomostów pomiędzy filmowymi odsłonami, więc jej akcja toczy się po wydarzeniach z Powrotu Jedi, ale przed nadchodzącym Przebudzeniem Mocy. Imperialny Gubernator Adelhard ustanawia blokadę wokół całego sektora Anoat, próbując w ten sposób nie dopuścić do rozprzestrzenienia się wieści o śmierci Imperatora Palpatine. My wcielamy się w jednego z przemytników, który miał pecha przebywać wewnątrz Anoat w momencie rozpostarcia blokady.

Na początku zabawy gracze tworzą własnego wojownika, wybierając spośród szeregu różnorodnych klas i ras, a potem udają się wypełniać misje dla działających w sektorze frakcji. Walka jest mocno zręcznościowa – wynik starć zależy zarówno od umiejętności postaci, jak i refleksu gracza. Co ciekawe, kierowany przez nas przemytnik posiada kilku kompanów, których możemy wysyłać na specjalne misje, zapewniające nam dodatkowe surowce i przedmioty.

W grze nie zabrakło oczywiście systemu rozwoju, w ramach którego gromadzimy punkty doświadczenia i ulepszamy statystyki postaci. Zabawę urozmaica tzw. otwarty system klas. Powoduje on, że nie jesteśmy na stałe przywiązani do wybranej na początku profesji. Zamiast tego możemy swobodnie łączyć talenty i wyposażenie z różnych klas, ostatecznie tworząc dokładnie takiego bohatera, jakiego chcemy. Star Wars: Uprising kładzie duży nacisk na aspekt multiplayer, oferując szereg misji kooperacyjnych i system wyszukiwania partnerów o podobnym poziomie rozwoju postaci.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Star Wars: Uprising

Star Wars: Uprising