Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSportoweX360
Okładka Speedball 2: Brutal Deluxe (X360)
OkładkaSpeedball 2: Brutal Deluxe (X360)

Speedball 2: Brutal Deluxe X360

Reedycja klasycznej gry sportowej, łączącej w sobie elementy piłki ręcznej oraz footballu amerykańskiego. Całość podano w bardzo brutalnej formie, premiującej atakowanie zawodników z przeciwnej drużyny.

Sportowe | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Speedball 2: Brutal Deluxe Premiera X360

17października2007

producent: Empire Interactive wydawca: Empire Interactive

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Speedball 2: Brutal Deluxe

Fuzion Frenzy 2

Madden NFL 08

Pirates vs. Ninjas Dodgeball

Speedball 2: Brutal Deluxe jest reedycją gry, która miała swoją premierę pod koniec 1990 roku. Zręcznościówka ta ukazała się wtedy między innymi na Amigę oraz konsolę Sega Genesis. Omawiany remake nie wprowadza żadnych rewolucyjnych modyfikacji do rozgrywki. Poważniejsze zmiany objęły właściwie wyłącznie jakość oprawy audiowizualnej. Podobnie jak miało to miejsce w oryginale, Speedball 2: Brutal Deluxe jest grą o tematyce sportowej, łącząc w sobie wybrane elementy piłki ręcznej oraz footballu amerykańskiego. Całość podana jest w bardzo brutalnej formie, premiującej uczestniczenie w dużej ilości widowiskowych starć z udziałem innych zawodników. Za przygotowanie i wydanie opisywanej wersji gry odpowiedzialna jest firma Empire Interactive. Speedball 2: Brutal Deluxe opracowany został z myślą o klientach sieciowej usługi Xbox Live Arcade i wymaga uiszczenia opłaty w wysokości 800 Microsoft Points.

W trakcie zabawy przejmujemy kontrolę nad jedną z dostępnych drużyn tytułowego sportu. Edycja przeznaczona na konsolę Xbox 360 do zaoferowania ma kilka zupełnie nowych składów, które nie zostały zawarte w pierwotnej wersji Speedballa 2. Z wybraną przez siebie ekipą przystępujemy do rozgrywek ligowych, pragnąc oczywiście doprowadzić swoją drużynę do końcowego zwycięstwa. Pomiędzy kolejnymi zawodami musimy zadbać o intensywne treningi, tak aby wzmocnić wybranych zawodników. Producent zadbał także o kilka innych trybów zabawy. Mowa tu między innymi o turniejach i pojedynczych starciach. Nie zapomniano też oczywiście o opcji zabawy z drugim graczem.

Widoczne na ekranie postaci przedstawione zostały w bardzo dowcipny sposób. Jak już zostało powiedziane, zawody mają zazwyczaj bardzo brutalny przebieg. Przygotowano wiele różnych rodzajów ataków, dzięki którym można pozbywać się wybranych zawodników przeciwnej drużyny. Równie ważną rolę odgrywa też jednak zdobywanie punktów, niezbędnych do wygrania każdego meczu. Opisywana wersja do zaoferowania ma dwa style prezentacji grafiki – klasyczny oraz ulepszony. Akcja obserwowana jest w rzucie izometrycznym. Na uwagę zasługują opcje pobierania nowych dodatków oraz podsyłania dotychczasowych osiągnięć do ogólnoświatowego rankingu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Speedball 2: Brutal Deluxe

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Speedball 2: Brutal Deluxe Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live