Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS1
Okładka Spec Ops: Stealth Patrol (PS1)

Spec Ops: Stealth Patrol PS1

Taktyczna gra akcji, w której kierujemy dwuosobowym oddziałem amerykańskich rangerów, wykonując rozmaite misje w różnych rejonach świata. Jednym z wyróżniających elementów produkcji jest tryb kooperacji dla dwóch graczy na podzielonym ekranie.

Akcji | TPP | taktyczne | wojskowe | TPS | kooperacja | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

Sony PlayStation 1
Okładka Spec Ops: Stealth Patrol (PS1)

producent: Runecraft

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS1:

5czerwca2000

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygotowana przez studio Runecraft kolejna odsłona serii taktycznych gier akcji Spec Ops, której pierwsza część ukazała się w 1998 roku. Przygotowany na PS1 tytuł bazuje na sprawdzonych schematach gatunku, wyróżniając się zaimplementowanym trybem kooperacji dla dwóch osób.

Mechanika

Posiadacze konsoli przejmują kontrolę nad niewielkim oddziałem specjalnym, który podejmuje się szeregu misji w różnych rejonach świata, m.in. w Rosji, Iraku, Korei Północnej czy Bośni i Hercegowinie. Przed każdym zadaniem gracz wybiera dwóch spośród pięciu dostępnych, różniących się umiejętnościami i specjalizacjami, członków armii. Właściwy dobór składu ma duże znaczenie i wpływa na sposób realizacji wymaganych celów. W zależności od obranej taktyki, poszczególne zadania można wykonać na różne sposoby, korzystając z licznych dróg na zaprojektowanych przez studio Runecraft otwartych mapach. Wśród przygotowanych misji znajdują się takie wymagające działania po cichu, jak i wymuszające otwarte konfrontacje z wrogami.

Pojedynczy gracz może kierować dwójką wybranych żołnierzy, przełączając się pomiędzy nimi manualnie lub wydając rozkazy swojemu kompanowi za pomocą prostego systemu komend. W przypadku zabawy w kooperacji na podzielonym ekranie, każdy z dwóch graczy przejmuje kontrolę nad innym członkiem oddziału.

Kwestie techniczne

Producenci Spec Ops: Stealth Patrol zaprojektowali grę w grafice 3D, stosując proste projekty poziomów i pozbawione wielu detali tekstury. W zamian oddali do dyspozycji sporych rozmiarów mapy. Atutami gry są bliska realizmowi baza broni i elementów ekwipunku, z których korzystać mogą żołnierze, a także dobrze nagrane odgłosy wystrzałów, różne dla poszczególnych karabinów, strzelb i pistoletów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   podzielony ekran     Liczba graczy: 1-2  

Gry podobne do Spec Ops: Stealth Patrol

Wymagania wiekowe Spec Ops: Stealth Patrol

16+