Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Soulstone Survivors (PC)
OkładkaSoulstone Survivors (PC)

Soulstone Survivors PC

Gra akcji z elementami RPG i roguelike’a, wzorowana na bestsellerowym Vampire Survivors. W Soulstone Survivors wcielamy się w Łowców Otchłani, którzy eliminują zastępy przeciwników i ich przywódców – Panów Otchłani – by posiąść boskie moce.

Akcji | fantasy | roguelike | widok izometryczny | elementy RPG | indie | arena survival

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Soulstone Survivors Premiera PC

wczesny dostęp

7listopada2022

producent: Game Smithing wydawca: Game Smithing

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Soulstone Survivors jest grą akcji z elementami RPG i roguelike’a, dla której źródłem inspiracji było bestsellerowe Vampire Survivors. Tytuł został opracowany przez niewielkie, niezależne studio Game Smithing.

Fabuła

Soulstone Survivors zabiera nas w podróż do fantastycznej krainy. Głównymi bohaterami gry są tak zwani Łowcy Otchłani, przemierzający świat i próbujący posiąść boskie moce. By tego dokonać, protagoniści muszą zmierzyć się z całymi zastępami wrogów, którym przywodzą potężni Panowie Otchłani.

Mechanika

W Soulstone Survivors akcję oglądamy z lotu ptaka. Zabawę rozpoczynamy od wyboru jednej z unikalnych postaci, które zróżnicowano pod kątem umiejętności i stylu walki. Dalej nie pozostaje nam nic innego, jak rzucić się w wir krwawych przygód. Zabawa toczy się na różnorodnych mapach, a w jej trakcie zajmujemy się głównie eliminacją hord przeciwników. Oprócz mięsa armatniego, które posyłamy do piachu w ilościach hurtowych, na naszej drodze stają znacznie potężniejsi bossowie.

Podczas dynamicznych starć ekran jest zasypywany nawałnicą nieprzyjaciół i ich magicznych pocisków, toteż my musimy być w ciągłym ruchu, by sprawnie unikać ataków i błyskawicznie wyprowadzać kontry. Adwersarzy eliminujemy, robiąc użytek z różnorodnego oręża oraz rozmaitych umiejętności pasywnych i aktywnych.

W miarę postępów rozwijamy protagonistów, poprzez odblokowywanie nowych zdolności i ulepszanie już posiadanych (przy pomocy kamieni duszy). Poza tym nasz potencjał bojowy rośnie za sprawą zdobywanych po drodze run. Ponadto możemy spróbować swoich sił w ekstremalnych wyzwaniach, by dzięki temu móc tworzyć legendarny oręż. Oprócz tych ostatnich, na zaprawionych w bojach graczy czekają klątwy – specjalne modyfikatory, które na rozmaite sposoby zwiększają poziom trudności rozgrywki.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Soulstone Survivors utrzymano w barwnej, kreskówkowej stylistyce. Całość jest dosyć prosta, lecz przy tym przejrzysta, co pozwala szybko zorientować się w sytuacji panującej na polu bitwy.

Ostatnia modyfikacja 14 marca 2024

Tryb gry: single player  

Soulstone Survivors cena w dniu premiery: 45,99 PLN

Wymagania wiekowe Soulstone Survivors: 12+

Soulstone Survivors Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.5 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows 7