Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchXONEPS4
Okładka Wizard of Legend (PC)

Wizard of Legend

Charakteryzująca się szybkim tempem rozgrywki gra typu dungeon crawler z elementami roguelike, która skupia się na walce z wykorzystaniem czarów. Wizard of Legend powstało dzięki niezależnemu studiu Contingent99.

Akcji | fantasy | roguelike | elementy RPG | 2D | top-down | indie | Xbox Game Pass

Okładka Wizard of Legend (PC)

data premiery gry:

15maj2018

PC XONE PS4 Switch
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Przygotowane z myślą o platformie PC, Switch itd. Wizard of Legend jest trzecioosobową, dwuwymiarową grą akcji z elementami roguelike. Produkcja została osadzona w świecie fantasy – kontrolujemy w niej czarodzieja, który włada szerokim wachlarzem niebezpiecznych zaklęć bojowych. Za jej stworzenie odpowiada kalifornijskie studio niezależne Contingent99.

Fabuła

Każdego roku w królestwie Lanova Rada Magiczna przygotowuje specjalny turniej Wyzwań Chaosu, dzięki któremu wyłonieni zostają najpotężniejsi z magów. Nagrodą za poradzenie sobie ze wszystkimi wyzwaniami jest tytuł Czarodzieja z Legendy.

Mechanika

W Wizard of Legend na PC, Switch itd. akcję obserwujemy z góry, z tzw. perspektywy top-down. Gra polega na wykonywaniu zadań i walce z przeciwnikami. System walki wymaga dużej zręczności i precyzji – musimy nauczyć się unikać ataków poszczególnych typów przeciwników i odpowiednio kontrować je własnymi zaklęciami. Dzięki losowo generowanym poziomom zabawa za każdym razem wygląda nieco inaczej.

Do dyspozycji gracza oddano przeszło sto czarów wywołujących przeróżne efekty, a właściwy ich dobór i stosowanie jest jednym z kluczy do sukcesu. Dodatkowo zaklęcia mogą być łączone w potężne kombinacje, co jeszcze bardziej skłania do rozsądnego dobierania swojego repertuaru.

Tryby gry

W Wizard of Legend możemy grać samotnie, albo też w towarzystwie drugiej osoby, w ramach lokalnego trybu kooperacyjnego (umożliwia on także toczenie pojedynków przeciwko sobie).

Kwestie techniczne

Przygotowane z myślą o PC, Switch itd. Wizard of Legend posiada przyjemną dla oka, dwuwymiarową oprawę graficzną w stylu retro. Projekty postaci i potworów nawiązują do klasyków z lat 90-tych, jednak modele są ładnie animowane. Dobre wrażenie robią też animacje czarów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 57,99 PLN

Gry podobne do Wizard of Legend

Klasyfikacja PEGI Wizard of Legend

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Wizard of Legend

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 1 GB HDD
  • Windows 7
10 milionów sprzedanych kopii Dragon Ball Xenoverse 1 i 2 oraz niezłe wyniki Wizard of Legend – wieści
10 milionów sprzedanych kopii Dragon Ball Xenoverse 1 i 2 oraz niezłe wyniki Wizard of Legend – wieści

wiadomość31 lipca 2018

Dziś piszemy o wielomilionowej sprzedaży serii bijatyk Dragon Ball Xenoverse i nieco niższym, bo „jedynie” półmilionowym wyniku niezależnego roguelike’a Wizard of Legend. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

PC
XONE
PS4
Switch