Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCSwitchXONEPS4
Okładka SolSeraph (PC)

SolSeraph

Połączenie strategii typu tower defense z platformową grą akcji 2,5D. Wcielając się w rolę światłego Heliosa, przeciwstawiamy się woli bóstw zsyłających na ludzkość klęski i potwory. Za stworzenie SolSeraph odpowiadają studio ACE Team i firma Sega.

Akcji | tower defense | platformówki | elementy strategiczne | 2.5D | mitologia grecka

Okładka SolSeraph (PC)

producent: ACE Team

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

10lip2019

PC XONE Switch PS4

SolSeraph to gra strategiczna, w której wcielamy się w rolę Heliosa – Rycerza Świtu, którego zadaniem jest odbudowa ludzkiej cywilizacji i ochrona jej przed atakiem młodszych bogów, zsyłających na ludzkość rozmaite zagrożenia. Za grę odpowiada studio ACE Team, znane przede wszystkim z takich tytułów jak absurdalne Rock Of Ages, The Deadly Tower of Monsters czy Zeno Clash.

Fabuła

Na początku panował Chaos, jednak za sprawą Matki Ziemi i Ojca Niebios udało się go ujarzmić i jego miejsce zastąpić wykreowanym przezeń światem. Tak powstały morza, lądy, roślinność, zwierzęta i ludzie. Po ukończeniu pracy dwójka stwierdziła, że ich dzieło jest skończone i odeszła. Jednak pozostałym na świecie młodszym bogom nie spodobała się istota ludzka, zwłaszcza że została ona w przeciwieństwie do nich obdarowana umiejętnością opowiadania historii. Z powodu zazdrości nikczemne bóstwa zesłały na ludzi rozmaite klęski i zagrożenia w postaci krwiożerczych potworów, doprowadzając do upadku rodzącej się cywilizacji i rozproszenia poszczególnych plemion. W obronie maluczkich stanął Helios - Rycerz Świtu. Wcielając się w jego rolę, mamy za zadanie zapewnienie ludzkości ochrony przed zazdrosnymi bogami.

Mechanika

SolSeraph oferuje rozgrywkę łączącą kilka elementów, jednak na pierwszy plan wysuwają się aspekty gry strategicznej tower defense i platformowej gry akcji. Podobną koncepcję zastosowano w kultowym ActRaiser.

Elementy strategiczne obserwowane z góry (Heliosowi wygodniej jest spoglądać i podejmować decyzje z tej perspektywy) związane są z rozbudową osad pięciu zróżnicowanych plemion i stawianiem budynków, tak aby odparły one ataki przeciwnika, a także zapewniły mieszkańcom pełne dobrobytu życie. Od nas zależy, który budynek w danym momencie jest newralgiczny — farmy dające żywność czy koszary werbujące nowych żołnierzy, łuczników i tak dalej. Wraz z rozwojem i ekspansją naszych podopiecznych doprowadzamy do usunięcia z mapy magicznej mgły i odsłonięcia legowisk potworów.

Gdy odkryjemy leże potworów, możemy wziąć sprawy w swoje ręce i zejść na ląd, aby rozprawić się z atakującymi stworzeniami. Z tym wiąże się drugi kluczowy element rozgrywki, kiedy to akcję obserwujemy z perspektywy bocznej. Przed nami pułapki, niebezpieczne stworzenia i ich gniazda oraz sami młodsi bogowie. Jednak Helios, dzięki swojej dobrze opanowanej sztuce walki mieczem, korzystania z tarczy czy strzelania z łuku, jest na to odpowiednio przygotowany. Zwłaszcza że wraz z każdym zniszczonym gniazdem i zabitym zazdrosnym bogiem sam rośnie w siłę i zdobywa nowe umiejętności.

Kwestie techniczne

SolSeraph to trójwymiarowy tytuł z oprawą graficzną mającą przywodzić czasy 16-bitowych klasyków, ze sprite’ami utrzymanymi w stylistyce nowoczesnych kreskówek.

Za oprawę dźwiękową gry odpowiada Yuzo Koshiro, którego usłyszeć mogliśmy, chociażby w kilku częściach Streets of Rage, a za fabułę Jonas Kyrazes, kojarzony głównie za sprawą gry The Talos Principle.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 55,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do SolSeraph

Klasyfikacja PEGI SolSeraph

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe SolSeraph

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-3210 3.2 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 750 / Radeon R7 260X lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows 7(SP1)/8.1/10 64-bit
PC
XONE
Switch
PS4