Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PCXONESwitch
Okładka La-Mulana 2 (PS4)

La-Mulana 2

Kontynuacja stylowej, oldskulowej platformówki, w której przemierzaliśmy azteckie ruiny, kierując łebskim archeologiem Lemezą Kosugim.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | metroidvania | crowdfunding | indie

Okładka La-Mulana 2 (PS4)

data premiery gry:

30lip2018

PC

20mar2020

PS4 XONE Switch

La-Mulana 2 to kontynuacja stylowej, oldskulowej platformówki, w której przemierzaliśmy starożytne azteckie ruiny, kierując łebskim archeologiem, przypominającym do złudzenia spielbergowskiego Indianę Jonesa. Stworzona w 2005 roku w Japonii pierwsza część gry, została opracowana jako darmowy projekt stylizowany na produkcje z 8-bitowego komputera MSX. Spory sukces La-Mulana przyczynił się do jej portu na konsolę Wii oraz powtórnego wydania na PC – już w wersji angielskiej – blisko 7 lat po premierze oryginału.

W drugiej części gry przejmujemy kontrolę nad córką Lemezy Kosugiego - bohatera znanego nam z pierwowzoru. Córka wdała się całkowicie w swego ojca i podobnie jak on jest poszukiwaczką przygód, przemierzającą tajemnicze, niedostępne miejsca w kapeluszu i z nieodłącznym biczem w dłoni. Tym razem akcja gry przeniesie nas do Skandynawii, a jej fabula osnuta jest na motywach nordyckich legend.

Rozgrywka bazująca na mechanice tak kultowych serii jak Castlevania czy Metroid, sprowadza się do eksploracji pełnych niebezpieczeństw poziomów, w których czyhają na nas wymyślne pułapki i wrogo nastawieni przeciwnicy. Nie zabraknie też pojedynków z bardziej wymagającymi bossami. Rozpoczynając grę wyposażeni jedynie we wspomniany bicz, w miarę postępów zdobywamy nowe przydatne bronie oraz umiejętności. Na zakup ekwipunku pozwolą nam znajdowane podczas podróży precjoza. Droga do celu wiedzie różnymi ścieżkami, każda z nich wymaga jednak od gracza wyjątkowej precyzji i zręczności.

Oprawa gry utrzymana jest w stylistyce zbliżonej do wykonanego jedynie w 16 kolorach pierwowzoru. Wciąż mamy więc do czynienia z grafiką retro z dużymi pikselami, przypominającą produkcje rodem z maszyn 8-bitowych. Sam silnik graficzny przeszedł jednak szereg zmian, z których najważniejszą jest wsparcie dla rozdzielczości szerokoekranowych, którego brak był główną bolączką oryginału.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Nintendo Switch - wszystko o konsoli i jej grach

Centrum Nintendo Switch

Wszystko o konsoli i jej grach

Zobacz Więcej

Gry podobne do La-Mulana 2

Wymagania wiekowe La-Mulana 2

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe La-Mulana 2

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7 3.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Intel Core i5 2.3 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7 64-bit

La-Mulana 2 na Kickstarterze. Oldskulowa przygodówka być może trafi również na konsole
La-Mulana 2 na Kickstarterze. Oldskulowa przygodówka być może trafi również na konsole

wiadomość21 stycznia 2014

Japońskie studio Nigoro poprosiło na Kickstarterze o wsparcie finansowe na rzecz La-Mulana 2. Ta oldskulowa przygodówka 2D ukaże się na PC oraz, jeśli uda się zebrać odpowiednią kwotę dodatkową, na konsole przenośne i stacjonarne.

Zapowiedziano La-Mulana 2, czyli kontynuację wyśmienitej platformówki 2D
Zapowiedziano La-Mulana 2, czyli kontynuację wyśmienitej platformówki 2D

wiadomość21 września 2013

Jedna z najlepszych pecetowych platformówek ostatnich lat doczeka się kontynuacji. Zespół Nigoro ogłosił bowiem, że pracuje nad grą La-Mulana 2. Przyniesie ona nową bohaterkę, wyższy poziom trudności i ulepszony silnik graficzny.

PC
PS4
XONE
Switch