Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka SingStar Rocks! (PS2)

SingStar Rocks! PS2

SingStar Rocks! to już piąta odsłona znanej i lubianej serii gier, dających nam szansę na udział w zawodach karaoke. Tym razem produkcja SCEE pozwala zmierzyć się z piosenkami, utrzymanymi w rockowym klimacie.

Towarzyskie | karaoke | muzyczne | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka SingStar Rocks! (PS2)

data premiery gry w wersji PS2:

14kwietnia2006

19kwietnia2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SingStar Rocks! to już piąta odsłona znanej i lubianej serii gier, dających nam szansę na udział w zawodach karaoke. Tym razem produkcja SCEE pozwala zmierzyć się z piosenkami, utrzymanymi w rockowym klimacie.

Wcielamy się tutaj w początkującą gwiazdę muzyki, która chcąc coś osiągnąć, musi udowodnić wszystkim, że jest najlepsza. Karierę zaczynamy od występów w mało znanych knajpach, a wraz z postępami w rozgrywce jesteśmy zapraszani do coraz bardziej ekskluzywnych miejsc, by w wielkim finale pojawić się na scenie przed wielomilionową publicznością.

Zabawa jest banalnie prosta. Na ekranie telewizora widzimy teledyski znanych wykonawców, a pod nimi prymitywne nuty, a w zasadzie wielokąty, umieszczone na różnych wysokościach. Symbolizują one tony dźwięków, jakimi powinniśmy się posługiwać, by jak najdokładniej oddać walory danego utworu. Naturalnie nie zabrakło również ściągawki z tekstem piosenki, byśmy mogli skupić się wyłącznie na pracy nad własnym głosem. Nasza interakcja z grą odbywa się za pośrednictwem mikrofonu, który można nabyć wraz z SingStar Rocks!. Po skończonym występie jesteśmy oceniani przez wirtualnych jurorów, którzy, doceniając naszą wierność oryginałowi, wystawiają nam stosowne noty. Zdobywając odpowiednio dużą liczbę punktów, uzyskujemy dostęp do bonusowych partii wokalnych i awansujemy w rankingu piosenkarzy.

W SingStar Rocks! pojawiło się dokładnie 30 kawałków, nagranych przez legendarnych wykonawców, m.in. The Rolling Stones, Nirvana, Blur, The Offspring, Queen czy The Scorpions. Warto zauważyć, że gra rozwija swoje skrzydła przy udziale większej liczby zawodników. Produkt doskonale sprawdza się na imprezach - wtedy wiele osób może zaprezentować innym swój muzyczny talent.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 71 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 179 PLN

Gry podobne do SingStar Rocks!

Klasyfikacja PEGI SingStar Rocks!

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe SingStar Rocks!

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • EyeToy
  • karta pamięci 8 MB
  • mikrofony
SingStar Rocks! - recenzja gry
SingStar Rocks! - recenzja gry

Recenzja 16 maja 2006, 09:17

Nie wolno nam zapomnieć, że Singstar to przede wszystkim gra, usprawniona formuła Karaoke. Polega na wyciu do mikrofonu w kontrolowany sposób, z uwzględnieniem tempa i wysokości dobywanych z układu oddechowego jęków. Program ocenia nasze wykonanie na podstawie kilku kryteriów i po skończonym show przydziela nam rangę oraz wyrażony w punktach wynik. Problem w tym, że ze względu na taki a nie inny dobór muzyki poziom trudności jest tu wyższy niż kiedykolwiek wcześniej. O ile okraszone łatwiutką melodią Bohemian Like You z Singstar Pop było „do zaśpiewania” przez każdego niemal z marszu, o tyle podejście do Banquet Bloc Party (czaicie która to już gra *w ciągu roku* z ich muzyką?!) bez wcześniejszego przygotowania może okazać się dość poważnym falstartem. Wiadomo, praktyka czyni mistrza – i być może tym też kierowało się Sony, podnosząc nieco poziom trudności dobranych piosenek. O wiele przystępniej wtórowało się jednak Tinie Turner w piosenkowym The Best, niż teraz kaleczy się utwory wymagające zgoła odmiennej modulacji i zakresu.