Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweWii
Okładka Sin and Punishment (Wii)
OkładkaSin and Punishment (Wii)

Sin and Punishment Wii

Przedstawiciel gatunku tzw. rail-shooterów. Przemierzamy ulice futurystycznego Tokio, zajmując się masową eksterminacją potworów. Bawimy się w pojedynkę lub w kooperacji z drugim graczem.

Zręcznościowe | FPP | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Sin and Punishment Premiera Wii

20września2007

producent: Treasure wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Sin & Punishment jest reedycją strzelaniny, która w 2000 roku zadebiutowała na konsoli Nintendo 64. Remake wydano z myślą o posiadaczach Wii - klientach serwisu Virtual Console.

Akcja przenosi nas w niedaleką przyszłość. Ziemia dotknięta zostaje przez problemy przeludnienia oraz braku żywności, a próby ich rozwiązania kończą się fiaskiem. Syntetyczne zwierzęta, które miały być wykorzystywane jako pożywienie, przechodzą mutacje i zwracają się przeciwko swym ludzkim stwórcom, zagrażając bezpieczeństwu Japonii. Fabuła przedstawia ulice futurystycznego Tokio, opowiadając historię Saki i Airana, dwójki nastolatków dążących do uchronienia świata przed nadciągającą zagładą.

Sin & Punishment to tz. rail shooter, czyli strzelanina, w której należy przemieszczać się po z góry ustalonej ścieżce. Rola gracza polega jedynie na masowej eksterminacji napotykanych zmutowanych stworów. Starcia mogą przebiegać na kilka różnych sposobów. W przypadku walki na dystans dokonuje się wyboru pomiędzy dwoma systemami celowania – manualnym lub automatycznym. W tym drugim przypadku nie trzeba martwić się o namierzanie wrogów, ale zadaje się za to mniejsze obrażenia. W walkach rozgrywanych na mniejszym dystansie wykorzystuje się natomiast broń białą.

Jednym z kilku utrudnień jest obecność wskaźnika, informującego o przydzielonym limicie czasowym. Wyczerpanie tego ostatniego nie pozbawia bohatera życia, ale powoduje, że jego pasek zdrowia zaczyna się stopniowo zmniejszać. Potwory można likwidować w pojedynkę lub w kooperacji z drugim graczem. Co ciekawe, w dalszym ciągu steruje się wtedy tylko jedną postacią, a to dlatego, że uczestnicy zabawy dzielą się obowiązkami (wykonywanie uników i namierzanie potworów). Oprócz trybu fabularnego można zdecydować się też między innymi na zarezerwowany dla zawodowców Turbo Hard Mode, gdzie w jeszcze większym stopniu należy mieć na uwadze upływający czas.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Sin and Punishment

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.