Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka SimFarm (PC)

SimFarm PC

SimFarm to kolejny twór firmy Maxis, powstały na fali ogromnej popularności SimCity.

Strategiczne | ekonomiczne | rolnicze

PC Windows
Okładka SimFarm (PC)

wydawca: Mindscape

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13czerwca1993

Kolekcja gier
Obserwuj grę

SimFarm to kolejny twór firmy Maxis, powstały na fali ogromnej popularności SimCity. Tym razem jednak gracz nie wcieli się w rolę burmistrza miasta, ale stanie się najprawdziwszym farmerem, który hodując rośliny i zwierzęta musi stworzyć gospodarstwo rolne z prawdziwego zdarzenia.

Na początku gry dokonujemy wyboru regionu, gdzie chcemy ulokować nasze gospodarstwo. Później dostajemy określoną sumę pieniędzy i całkowicie wolną rękę w zaprojektowaniu naszego rolniczego imperium. Program pozwala zainwestować w uprawę aż szesnastu roślin, które charakteryzują się różnym okresem dojrzewania, a także zmienną odpornością na choroby i czynniki pogodowe. Należy przy tym pamiętać, że samo wyznaczenie pola pod uprawę to jeszcze nie wszystko. Równie istotne jest zadbanie o zakup środków ochrony roślin oraz maszynerii, która nasze plony zasadzi i pozbiera. Jeśli region nawiedzają częste ulewy, trzeba będzie zrobić kanały odpływowe, natomiast w przypadku długotrwałej suszy, kupić i zamontować pompę wodną. W SimFarm występuje również trzoda, ale została ona potraktowana po macoszemu. Dostępne są tylko konie, świnie, krowy oraz owce. Zwierzęta co prawda potrzebują zaledwie trzech rzeczy: wody, jedzenia oraz stodoły, ale ich hodowla i tak jest nieopłacalna (zyski ze sprzedaży trzody są nieporównywalnie mniejsze od tych z upraw). Obok naszej farmy, rozwijać się będzie również miasto (co ciekawsze, jego wielkość uzależniona jest od naszych postępów). W nim to będziemy dokonywać pożyczek, kupować nowy areał pod uprawy a także wypożyczać sprzęt, jeśli na własny nas nie stać.

SimFarm to gra nietypowa ale też niezmiernie interesująca. Ładna i czytelna grafika, duża ilość wykresów oraz rozmaitych podsumowań, pozwalają dobrze wczuć się w pracę farmera i zobaczyć, że nie jest to łatwy kawałek chleba.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 287 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe SimFarm

odpowiednia dla każdego wieku

Co nam zabrały Simsy?
Co nam zabrały Simsy?

wiadomość13 października 2009

Ward Moore, jedna z osób zatrudnionych w firmie Maxis, przybliżył nam dwa projekty studia, które zostały odłożone na półkę na rzecz marki The Sims. Decyzja najprawdopodobniej okazała się słuszna, bo w końcu Simsy stały się jedną z najpopularniejszych pecetowych gier, ale jednak anulowane tytuły również mogły być zabawne. Chodzi mianowicie o SimMars oraz SimCastle.