Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS5
Okładka Silent Hill: The Short Message (PS5)
OkładkaSilent Hill: The Short Message (PS5)

Silent Hill: The Short Message PS5

Darmowy horror psychologiczny FPP, należący do kultowej serii firmy Konami. W Silent Hill: The Short Message gramy jako Anita, która z niewyjaśnionych przyczyn zostaje uwięziona w opuszczonym budynku. Jest to opowieść o problemach młodego pokolenia uzależnionego od Internetu.

Przygodowe | FPP | zagraj za darmo | horror | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Silent Hill: The Short Message Premiera PS5

1lutego2024

PSN

1lutego2024

producent: Hexa Drive wydawca: Konami

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Silent Hill: The Short Message

The Beast Inside

Layers of Fear

SOMA

Silent Hill: The Short Message to eksperymentalny spin-off bestsellerowego cyklu japońskich survival horrorów, który został udostępniony za darmo. Produkcja rozpoczęła swój żywot jako swoisty poligon doświadczalny dla deweloperów, jednak z czasem wyewoluowała w odrębny, samodzielny projekt, będący grą przygodową w konwencji horroru.

Tytuł stanowi owoc współpracy firmy Konami oraz studia HexaDrive, wyspecjalizowanego w pracy na zlecenie i mającego w swoim portfolio między innymi dodatek do gry Resident Evil VII: Biohazard zatytułowany Not a Hero.

Fabuła

Główną bohaterką gry Silent Hill: The Short Message jest młoda dziewczyna imieniem Anita, która trafia do rozpadającego się apartamentowca, otrzymawszy tajemnicze wiadomości od swojej przyjaciółki – Mayi. Po przekroczeniu progu budynku rzeczywistość wokół niej zaczyna załamywać się w niezrozumiały sposób; na domiar złego szybko okazuje się, że w miejscu tym roi się od kreatur rodem z koszmarów. Podążając za wskazówkami otrzymywanymi od Mayi, dziewczyna rozpoczyna poszukiwania sposobu na opuszczenie tego miejsca.

Opowiedziana w grze historia stanowi odbicie problemów oraz obaw, z jakimi zmaga się współczesne młode pokolenie, powodowanych przez Internet i inne nowoczesne środki komunikacji.

Mechanika

W Silent Hill: The Short Message akcję oglądamy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie rozgrywki przemierzamy skąpane w mroku (rozświetlanym jedynie słabym światłem latarki z telefonu) wnętrze opuszczonego apartamentowca i unikamy czyhających na nas zagrożeń. Z uwagi na fakt, że Anita jest bezbronna i nie może mierzyć się z potworami szwendającymi się po pokojach i korytarzach, musimy mieć oczy dookoła głowy i wykazywać się rozwagą, a w razie potrzeby – salwować się ucieczką.

Ostatnia modyfikacja 1 lutego 2024

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 5,6 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Silent Hill: The Short Message: 18+